Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Listopad 2018

4 věci, které ani nejlepšímu partnerovi nikdy nedávejte

18. listopadu 2018 v 11:42 | Dabelinka |  Vztahy
Už mě nudí ty slaďoušské řeči o lásce o její hloubce. O tom, jak je partnerství skvělé, dokonalé, nebeské, dvojplamenné, nerozlučné a kdo ví jaké ještě.
Jak se tisíce lidí ženou do svatby a dávají moc nad sebou státnímu úředníkovi nebo knězi, aby za ně rozhodl a pomazal jejich rozhodnutí medailí na krku či svěcenou vodou.
S radami o super vztazích, o dvojím srdci, o božské lásce a osudovém partnerovi se roztrhl pytel. Kdejaký mudrlant se rozhodl psát o všem, co se týká vztahů. Nová doba internetu dává možnost publikovat názory kdekoho.
Dříve publikoval své názory tak akorát kněz či císař. Dnes publikuje své názory kdekdo, a pokud je trochu chytrý, dostane se mu pozornosti.

Jak vytvořit pevný vztah?

18. listopadu 2018 v 11:38 | Dabelinka |  Vztahy
Při svých setkáních s klienty se často setkávám s otázkou jak to udělat, abych si životního partnera správně vybral, aby se mi vztah s ním časem nerozpadl a nezevšedněl, aby mi partnerka neutekla s jiným?
Rozhodl jsem se proto, že seskupím nejdůležitější pravidla, jejichž uplatňováním si vytvoříte vztah, po kterém toužíte.
Nejprve si ale uvědomme, že nás sice všechny několik let učili, jak psát a počítat, ale již nikdo nám nevštěpoval základy vztahové inteligence, takže jsme vlastně úplní vztahoví analfabeti. Neumíme se ve vztazích pohybovat a případné lásky řešíme pomocí vrozené inteligence, což není nic jiného než metoda pokus a omyl.

Partnerské nepochopení

18. listopadu 2018 v 11:32 | Dabelinka |  Vztahy
Máte někdy pocit, že vám partner nerozumí? Že se snažíte ze všech sil a váš vztah naráží na ta samá úskalí stále dokola? Pravděpodobně jste se ocitli ve vztahu s někým, kdo má několik odlišností, jež neharmonizují s vaší originalitou.
Nejde o to, že by vaše povahy musely být nutně zlé. Jde o to, že vaše zájmy, potřeby, způsoby vyjadřování a emoční projevy nepasují do povahy vaší protistrany.
Žít s někým ve vztahu je umění, které je potřeba kultivovat. Ke kultivaci ale potřebujete dva jedince, kteří se shodnou na způsobu kultivace. Nemůžeme například kultivovat vztah s člověkem majícím zálibu v alkoholu, když sami alkohol nemáme rádi. Dva lidé mající zájem v testování různých druhů vín si určitě čas i chuť na vylepšování svého vztahu rádi najdou.

Objevil jsem tyto zdroje nepochopení:

 1. Partner nechápe váš slovník.
 2. Partner nechápe vaše emoční zabarvení.
 3. Partner nechápe vaši řeč těla.
 4. Partner nechápe váš projev nadšení.
 5. Partner nechápe váš způsob vyjadřování hněvu.
 6. Partner nechápe váš způsob utrácení peněz.
 7. Partner nechápe vaše potřeby (záliby).
 8. Partner nechápe vaše touhy po dovolené.
Na vzniklém nepochopení se dá pracovat tak, že se snažíte partnerovi vysvětlit, jak bylo vše myšleno. Vtáhnout ho do svého světa přemýšlení, postojů a emocí. Hodně se dá komunikací vyřešit.
Vztah nejsou žádné čáry. Stačí se pouze naučit základům vztahového umění. Které to jsou?
 1. Neberte si nic osobně.
 2. Nastavte partnerovi své zrcadlo.
 3. Nezakopávejte své emoce pod postel.
 4. Mluvte, mluvte, mluvte.
 5. Partner není jedinou hvězdou na nebi.
Jsou-li nepochopení tak veliká, že brání rozvoji vašeho vztahu, stále se snažíte a stále nic, opakujete tytéž prosby stále dokola a partner není s to se naučit dohodám a dodržovat přijaté sliby, nebojte se ze vztahu odejít. Můžete mrhat svou energií zbytečně.
Není jedinou hvězdou na nebi. Lidí je dost a pryč jsou ty doby, kdy jsme se museli zavázat až

Menstruace bez chemie

18. listopadu 2018 v 11:29 | Dabelinka |  Menstruační potřeby
Šestnáct tisíc. Tolik vložek a tamponů v průměru spotřebuje každá žena během plodného období svého života. Odpad tvořený použitými jednorázovými vložkami a tampony představuje významnou ekologickou zátěž, neboť obsahuje řadu chemických látek, které se v přírodě rozkládají i několik stovek let. Naštěstí jsou dnes na trhu k dispozici i k přírodě šetrnější alternativy menstruačních pomůcek. Kromě přírody lze během menstruace šetřit i vlastní tělo, a to využitím síly bylin či třeba mateří kašičky k tlumení menstruačních bolestí.

Neplodnost až po roce marného snažneí

18. listopadu 2018 v 11:25 | Dabelinka |  Neplodnost
Muži jsou sice plodní i ve vyšším věku, to však neznamená, že by se na nich stárnutí neprojevilo. S věkem klesá hladina hormonů (testosteron), které ovlivňují tvorbu spermií. Nejvyšší hladina testosteronu je mezi osmnáctým a dvaadvacátým rokem, výraznější snižování hladiny je patrné po třicítce.
Nejde jen o pokles a pohyb spermií v ejakulátu v důsledku nižší hladiny testosteronu, ale také o vyšší riziko mutací v genetické výbavě spermie. S postupujícím věkem muže dochází k trvalému poškozování DNA, které se může projevit chromozomální abnormalitou potomka.

Nezávislost ve vztahu

18. listopadu 2018 v 11:00 | Dabelinka |  Vztahy
Hodně z žen, které za mnou přichází na terapii nebo koučování, se utápí ve vztahové krizi. Ať už řeší problém jakýkoli, existuje věc, která tyto ženy spojuje. Zapomněly samy na sebe.
Je velmi jednoduché zapomenut, obzvlášť když nás něco trápí. Jsme totiž od přírody naučení směřovat pozornost právě tam, kde to nefunguje. Náš mozek si myslí, že tím, že se budeme zaobírat problémem, jehož vyřešení dáme prioritu, bude náš život spokojenější dříve. Opak je ale pravdou.

Vztahové struktury

18. listopadu 2018 v 10:56 | Dabelinka |  Vztahy
Napadlo vás někdy, od čeho se odvozuje slovo vztah? Od slova "vztahovat si". Mě to nikdy nenapadlo. Až jsem navštívila seminář, který se věnoval Freudovi a jeho psychoanalýze. Velká část psychoanalýzy se věnuje i tomu, jak se člověk chová a projevuje ve vztahu. A tam jsem na to tehdy přišla: Vztah je vlastně o tom, jak si interpretujeme události v něm a jak si je vztahujeme k vlastní hodnotě.

Vztahové struktury

Abyste tomu dobře porozuměla, tak každý člověk se učí navazovat vztahy stejně, jako se učí cokoli jiného - třeba čistit zuby. A stejně jako čištění zubů, se to učí od rodičů. Dítě si bohužel není schopné interpretovat události ve svém životě racionálně. Vždy si tyto události interpretuje emočně a ve vztahu k sobě samému.
Ve vývojové fázi dítěte je několik období. Bohužel žádný rodič není dokonalý a je tedy velmi pravděpodobné, že v určitých fázích našeho vývoje rodiče chybují. Podle toho jak moc a v jaké fázi chybují, se vyvíjí naše vztahové struktury - způsob, jakým budeme jako dospělí prožívat vztahy a taky způsob, jakým se naučíme "poznat lásku".

Ženské bylinky

18. listopadu 2018 v 10:40 | Dabelinka |  Alternativní medicína
Z bylinek, které jsou vhodné výhradně pro ženy a jež by nás neměly minout, je nutno zmínit kontryhel, jetel luční, jeřáb ptačí nebo řebříček obecný. Ten už legendární bylinkář farář Kneipp nazval "králem v léčbě ženských nemocí" a použil ho jako hlavní bylinu ve svém známém královském čaji (40 g nati řebříčku, 30 g nati kontryhele, 20 g květu měsíčku a 10 g listu šalvěje). Čaj doporučoval pít při ženských potížích, protože řebříček velmi dobře tlumí krvácení a potlačuje bolest při menstruaci.
Některé rostliny obsahují i takzvané fytoestrogeny, tedy látky nápadně podobné ženským hormonům. Údajně nám mohou pomoci s mnoha ryze ženskými obtížemi a umí vyrovnat i hormonální nerovnováhu. Odborník na byliny Pavel Popov k tomu však říká: "Názory na užívání fytoestrogenů se různí a i odborné studie si mnohdy protiřečí. Osobně bych zaujal rozumný přístup a rostliny, které obsahují fytoestrogeny, bych užíval kolem padesátého roku, tedy až v době klimakteria," upozorňuje.

Bolest v podbřišku

18. listopadu 2018 v 10:23 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
Bolesti v podbřišku provázejí většinu žen při menstruačním cyklu. Ne vždy však tlak či ostré bodání znamená blížící se menstruaci. Bolesti mohou být způsobeny infekcemi, myomem nebo i křečovými žílami. Jak menstruační bolesti rozpoznat od jiných obtíží a kdy už je nutné vyhledat lékaře?

Menstruace či záněty způsobují bolest v podbřišku nejčastěji

Bolest v souvislosti s menstruačním cyklem zažije alespoň několikrát v životě téměř každá žena, některé je pak prožívají pravidelně. Bolesti v oblasti podbřišku však mají nejrůznější příčiny. Nejčastějším důvodem bývá dysmenorhea, tedy právě bolestivá menstruace. U některých žen se přitom mohou objevit i v průběhu ovulace. Pokud bolesti přicházejí v jiné intenzitě nebo v jiném období, než je žena zvyklá, měla by zvážit i další možné důvody.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti