Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Červenec 2018

Neplodnost po vysazení antikoncepce?

27. července 2018 v 13:17 | Dabelinka |  Neplodnost
Antikoncepční pilulky jako takové neplodnost nezpůsobují, problém je však mj. v tom, že zamaskují případné potíže. "Problémy s otěhotněním nejsou způsobeny antikoncepcí jako takovou, ale jsou dány biologicky - tedy čím vyšší věk ženy, tím nižší přirozená plodnost," vysvětluje Lenka Hromadová, vedoucí lékařka brněnské kliniky Repromeda. "Ženy navíc často možné problémy s neplodností překryjí právě užíváním antikoncepce a ty se pak znovu objeví až po jejím vysazení. Užívání pilulek tedy případnou poruchu nevyléčí, ale pouze zamaskuje."

Zrádná pravidelnost

Žena má problémy s nepravidelným cyklem? Vyřeší to pilulky, to je běžná praxe. Na čas (třeba na oněch patnáct let) je klid. "Pokud má žena před nasazením antikoncepce nepravidelný cyklus, je pravděpodobné, že po vysazení se tento problém znovu objeví," říká ale Lenka Hromadová a vysvětluje, jak naše tělo funguje díky umělým hormonům: "I přestože má žena při užívání antikoncepce cyklus naprosto pravidelný, jedná se pouze o tzv. pseudomenstruaci, která je vyvolána několikadenní pauzou v užívání pilulek a poklesem hormonů."
Rovnice je po vysazení prášků jasná: znovu odkryté potíže s cyklem + stoupající věk a klesající plodnost = problém s otěhotněním.

Jak překonat egocentrickou lásku?

27. července 2018 v 13:14 | Dabelinka |  Vztahy
"Láska by mohla být označena jako jed, a přesto bychom ji pili." - Atticus
Láska je choulostivá věc. Je mnohostranná, jak subjektivně, tak objektivně. Je stejně ztracená jako nalezená v komplexních záhybech naší unikátní dynamiky mysli, těla a ducha.

Točí se jako spirála, stejně dovnitř i směrem ven. Všichni známe ten "pocit" lásky, ale nezdá se, že bychom ji věděli popsat.
Nicméně, chlapče, my se o to pokoušíme: poezií, písní, tancem, v posteli. Dokonce i v umění.
Naneštěstí, převládající paradigma lásky je v naší kultuře egocentrická, je to láska založená na vlastnictví. Žijeme ve světě, kde jsou vztahy budovány převážně na materialismu, vlastnictví a bezprostředním uspokojování.
Je to téměř jako kdybychom byli podmíněně odsouzeni na konzumování až do takové míry, že se navzájem "konzumujeme". Dokonce i slova, která používáme mezi sebou, naznačují vlastnictví.

Jak poznat, že je vztah u konce

27. července 2018 v 12:55 | Dabelinka |  Vztahy

Ubývání trpělivosti a tolerance

To, co na začátku vztahu trpělivě a s neochvějnou láskou tolerujete, se může časem jevit jako neskutečný, nesnesitelný a otravný problém. Nesnažte se navzájem měnit. Nikdo není dokonalý! Rozdělte partnerovi nedostatky na ty, které zvládnete přijmout a ty, které v žádném případě nezkousnete a pouze o těch se snažte s partnerem promluvit.

Tajemství, zapírání, skrývání a vymýšlení

Samozřejmě není nutné, abyste si neustále posílali na sociálních sítích veřejně zamilované zprávy, nicméně pokud už nějaký vzkaz veřejně pošlete, a váš partner ho okamžitě před ostatními skrývá, pak je dobré být na pozoru! Partneři by před sebou neměli mít žádná velká tajemství a rozhodně by se měli vyvarovat lží. Vzájemná upřímnost je projevem důvěry v to, že vás partner vyslechne, aniž by vás hodnotil, nebo ranil.

Nedostatek náklonnosti.

Ve vztahu je mezi dvěma partnery běžná intimita a láskyplné projevy. Měl by být citelný rozdíl mezi tím, jak se chováte ke svému partnerovi a svým přátelům. Váš partner by měl být významnou součástí vašeho života a také se tak cítit. Samozřejmě by to mělo fungovat obousměrně. Pokud nefunguje, je potřeba se zaměřit na to, proč tomu tak není.

Najděte si čas na společné chvilky, činnosti a výlety.

Zamilovaní lidé spolu chtějí trávit každou chvilku. To se časem samozřejmě může změnit. Každý má nárok na čas sám pro sebe, nebo svoje koníčky. Pokud se ale stalo nalezení společného volného času problémem, a místo společných chvil se začnou množit důvody, proč to nejde, začne se kvalita vztahu prudce zhoršovat. Mějte na paměti, že kdo chce, hledá způsoby, a kdo nechce, hledá důvody!

Nedostatek komunikace

Všechny spokojené vztahy jsou postaveny na pevných základech otevřené a vstřícné komunikace mezi partnery. Bez ní je velmi nepravděpodobné, že by jakýkoliv vztah vydržel. Pokud spolu lidé nejsou schopni komunikovat, nemohou spolu sdílet problémy a společně na nich pracovat.


Co si ve vztazích nalháváme?

27. července 2018 v 12:49 | Dabelinka |  Vztahy
Prozradíme vám sedm věcí, za kterými se nejčastěji schováváme a předstíráme, že jsou jinak.
 1. Klid X Nervozita.
  Mnoho žen se snaží dlouho zastírat to, že jsou nervózní v momentu, kdy je jejich partner na blízku. Pokud vám někdy řekne žena "já nejsem nikdy z partnera, nebo jeho chování nervózní", zřídka kdy je to pravda.
 1. Očekávání omluvy X Hledání viny sama v sobě
  Je přirozené, že se cítíte být raněná, když vám partner ublíží, a měla by přijít jeho omluva. Pokud nepřijde, a vy začnete sami vnitřně hledat důvody k jeho ospravedlnění, pak se dostanete do dynamické nerovnováhy. Nakonec se místo otázky na jeho vinu "proč to udělal", dostanete na "jak jsem to zavinila".

Jak mít trvalý vztah

27. července 2018 v 12:45 | Dabelinka |  Vztahy
 • Líbejte se
Líbání je jednou z nejintimnějších, fyzicky i emocionálně nejsilnějších věcí, které spolu můžete zažít.
 • Objímejte se
Pocit blízkosti, teplo jeho těla, dotyky bez sexuálního podtextu, to je spojení dvou milujících lidí mimo čas a prostor.
 • Nezapomínejte na komplimenty
Dávejte si najevo, co pro sebe znamenáte. Nezapomínejte, že nic není v životě samozřejmé.
 • Pomáhejte si
Ideální stav je, pokud si partneři pomáhají dřív, než jeden druhého musí o něco požádat.
 • Mluvte spolu na lechtivé téma
Partnerské hrátky by samozřejmě neměly být alfou a omegou vztahu, ale rozhodně jsou jeho důležitou součástí. Udržujte plamen mezi sebou vzájemným slovním drážděním.
 • Dvojité rande
Vyrazte si spolu s kamarády na večeři, nebo do kina. Dvojité rande je výborný způsob jak zjistit, jak se k sobě chovají ostatní páry.
 • Flirtujte spolu, jako na začátku
Zapomeňte na to, kolik máte let, a co všechno jste spolu zažili. Každý má rád pozornost milovaného partnera a flirtování je perfektní způsob, jak si ji navzájem dát.
 • Nezapomeňte na výročí
Naplánujte si chvilku jenom pro sebe. Nemusí jít o žádné velké dary, nebo akce. Někdy stačí i to, že jste spolu chvíli sami.
 • Odpouštějte
Zůstat po hádce naštvaný, nikam nevede. Snažte se hledat řešení problému spolu a bez negativních emocí.

Důkazy, že o Vás ztratil zájem

27. července 2018 v 12:39 | Dabelinka |  Vztahy
Každý vztah je závislí na rovnováze, poctivosti a komunikaci. Není vůbec snadné, udržet všechno v dokonalém souladu a harmonii. Každý má nárok na to, být občas nerudný, nebo podrážděný, a pro tyto případy by se partneři měli naučit, že musí být mezi sebou otevření a umět si v podobných chvílích říct, že jim zrovna není dobře, nebo je něco trápí a tak je možné, že budou nevrlí, aniž by si to uvědomovali.

Rozešli jste se?

27. července 2018 v 12:34 | Dabelinka |  Vztahy
Tak jako ve všem, i ve vztazích máme tendence idealizovat si něco, co už nemáme, nemůžeme nikdy znovu prožít, nebo o co jsme přišli. Všichni máme určitě vzpomínku z dětství na to, jak si hrajeme s oblíbenou hračkou, ale méně už si vybavujeme, jak smutní jsme byli, když se ztratila. Vybaví se nám první úspěšně zvládnutá velká zkouška, ale často bolestná cesta, která k ní vedla, je už zapomenutá.

5 etap lásky

27. července 2018 v 12:30 | Dabelinka |  Vztahy
Psycholog Jed Diamond zjistil po čtyřiceti letech klinického výzkumu, že většina z nás svou pravou lásku najde. Problém nastává ve chvíli, kdy se partneři nedokážou společně dostat napříč všemi pěti etapami, a mnozí z nich zbytečně vzdají společnou cestu už na třetí etapě, aniž by za svou lásku bojovali. Jak to tedy je?

Menstruační kalíšky, článek o nich

27. července 2018 v 12:28 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek
Zatímco vložky a tampóny patří k běžným dámským hygienickým potřebám již desítky let, menstruační kalíšky se do povědomí širší veřejnosti dostávají až v poslední době. Jaká je jejich kvalita? Ochrání spolehlivě? Neobsahují nežádoucí látky? Test spotřebitelského časopisu dTest ukázal, že se ženy nemusí kalíšků bát, stačí trocha cviku a vybrat si pro sebe ten pravý.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti