Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Jak zachránit vztah před rozchodem

30. března 2018 v 8:59 | Dabelinka |  Vztahy
Pohybovat se v období, kdy nám hrozí rozchod s naším protějškem, je pro většinu lidí frustrující. Představa, že ztratím partnera, někdy může být pro mnohé z nás tou nejhorší věcí. Někdo si nedokáže představit, že bude sám. Jsou tací, kteří si myslí, že už nikdy nepotkají někoho lepšího, než byl jejich protějšek apod. Emoce se v nás násobí a my chceme, pokud druhého máme rádi, zachránit vztah před rozchodem.

Každá krize ve vztahu může vést k tomu, že začneme uvažovat o rozchodu. Tohle má svoje příčiny. Nejlepším způsobem, jak se dostat z nebezpečí rozchodu, je začít se zabývat právě příčinami, které krizi vyvolaly. Jedině tak můžete zachránit vztah před rozchodem a vyřešit vaši situaci, ve které se necítíte dobře.
Z mé zkušenosti s klienty vím, jak často se dostávají do situací, že se skutečně chtějí rozejít. Případy, které vedou k tomu, že lidé přemýšlí nad rozchodem, jsou následující:
  1. Špatná komunikace a nenaplněné potřeby
Spousta lidi neumí komunikovat. Neumí si navzájem se svým protějškem vysvětlit, co mají ve vztahu za nenaplněné potřeby. Neustále se potýkají v sérii hádek, které nikam nevedou. Zvětšuje se jejich podrážděnost, nespokojenost, a to je více utvrzuje v tom, že jejich situace je neřešitelná, že by se měli rozejít. Zachránit vztah je v tuto chvíli pro ně nepředstavitelné.
Z mé zkušeností vím, že kdyby lidé ovládali komunikaci, nemuseli by se rozcházet. Bohužel, spousta lidí netuší, že oni pouze mluví, ale nekomunikují. Způsob, kterým si vyměňují informace je nefunkční.
  1. Subjektivní vnímání situace
Velmi často se setkávám s tím, že jeden má pocit, že mu druhý nerozumí, nechce mu vyhovět, nechce se podílet na zlepšení jejich vztahu, s něčím skončit či s něčím začít. Ve většině případů, když s klienty rozeberu jejich situaci o záchraně vztahu, a to, jak se na vše dívají, zjistím, že každý z partnerů to vidí úplně jinak.
Velkou roli zde hraje subjektivní vnímání situace každého jednotlivce. Často jsou lidé plní domněnek, které se nezakládají na pravdě. Dále plní přesvědčení, která nejsou úplně správná, a to nepřispívá záchraně vztahu před rozchodem.
S tím jde často ruku v ruce i to, že lidé nerozeznávají mezi mužským a ženským světem. To jim může způsobit značné problémy. Žena myslí a vnímá trochu jinak než muž.

Opravdu chcete vztah zachránit? Začněte dělat věci jinak!

Každý by se měl upřímně zamyslet a poctivě si odpovědět, pokud mu partnerský vztah za to stojí a chce jej skutečně zachránit, nad tím, kolik z posledního roku proběhlo debat o tom něco ve vztahu vyřešit, někam se posunout. Zbavit se problémů, zbavit se bolesti a kolik takových debat bylo úspěšných.
Aby lidé mohli odvrátit rozchod a zachránit svůj vztah, musí splnit jeden základní předpoklad. Začít se chovat jinak. Co je tím myšleno?
Začít jinak komunikovat, jinak myslet, v mnoha případech také jinak reagovat. Pokud se tohle nezmění, lidé budou dále upadat do větší a větší frustrace. Budou přesvědčeni o tom, že vztah není možné zachránit.
Pokud se však podívají na svůj vztah jinak - změní úhel pohledu, vše se může změnit a dojít k nápravě vztahu před rozchodem. Ve vztahu totiž není jen jedna pravda. Vždy je tam pohled obou partnerů a to, jak se na danou věc společně umí podívat.

Jak na to? Začít komunikací, která je základem všeho.

V první řadě by se partneři měli shodnout na tom, že chtějí vztah před rozchodem zachránit. Pak začíná další fáze práce na vztahu. Partneři by se měli začít učit komunikovat, aby si byli schopni porozumět.
Během 3 měsíců ani jeden z partnerů nebude očekávat zlepšení. To znamená, že ani jeden nebude chtít po druhém, aby zachraňoval vztah. Oba dva se postaví k záchraně vztahu tak, že sami začnou dělat maximum proto, aby situaci ve vztahu vyřešili. Zároveň nebudou chtít po druhém, aby cokoliv změnil, zlepšil. Tohle je důležité k tomu, aby ve vztahu došlo ke zklidnění a mohli jste se věnovat učením se změn při záchraně vztahu.
Začít musíte u komunikace. Partneři si najdou na sebe 2 - 3 x týdně čas a prostor, a budou se učit společně komunikovat. Nejprve se to naučí na jednodušších situacích.
Až se partneři naučí vzájemné komunikaci, začnou se zabývat svými potřebami. Nakonec se necháte pozvat do světa toho druhého. Žena se nechá pozvat po mužského světa a naopak. Vzájemně začnete objevovat svět toho druhého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti