Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Rozchod ano nebo ne

2. ledna 2018 v 11:58 | Dabelinka |  Vztahy
Pokud uvažujete o rozchodu a zvažujete, zda rozchod ano nebo ne, je naprosto pochopitelné, že procházíte velice složitým obdobím a je to pro vás nesmírně obtížná situace. Vždy ale samozřejmě záleží na tom, proč o rozchodu vlastně přemýšlíte.

Zde v tomto článku nebudeme řešit, jestli to je kvůli tomu, že byl někdo nevěrný, že se někdo ve vztahu nudí, že si nerozumíte ve volnočasových aktivitách. Obecně se budeme zabývat tím, podle čeho se rozhodnout, jestli rozchod ano nebo ne.

Rozejít se nebo ne? Velmi obtížné rozhodnutí

Tato situace je jedna z nejtěžších věcí, se kterými se ve své praxi setkávám. Víceméně ve všech příkladech ale dochází k jedné zásadní chybě. Spousta lidí si klade otázku, jaké rozhodnutí je to správné a jaké je špatné. Je ale důležité si uvědomit, že když se člověk rozhoduje, jde svým způsobem o psychologii. A psychologie zapadá do sociálních věd, které se nedají tak docela přesně ukotvit, nemají přesné mantinely. Tím chci říci, že obvykle neexistuje nic jako správné nebo špatné řešení.
Ideální řešení je takové, které vám bude vyhovovat, kterému věříte. Nemá cenu se ohlížet na to, co řeknou jiní lidé, nemá cenu přemýšlet, jak by se to řešit mělo.

Rozchod ano nebo ne? Nenechte rozhodovat svůj strach

Obrovská chyba je se rozhodovat podle strachu. Mnoho lidí se totiž rozhoduje podle toho, čeho se oni sami obávají. Říkají si, že se s partnerem nechtějí rozejít, protože se bojí, že už nikdy nikoho jiného nenajdou. To je strašně špatný přístup k rozhodování, protože jenom to vás ve vztahu naplňovat nebude. Tato motivace vám možná pomůže krátkodobě, ale později vás už nebude motivovat k tomu, abyste byli ve vztahu spokojení a brzy si opět začnete lámat hlavu, jestli byste se raději neměli rozejít.
Rozhodně ale těmto strachům nepodléhejte. Vždycky si zařizujte život tak, abyste byli v první řadě spokojeni vy, a potom budou spokojeni i ostatní lidé okolo vás. Buďte natolik sebevědomí, abyste si svůj život dokázali zařídit tak, abyste byli spokojeni. Proto se při rozhodování vyhněte nejenom tomu, co od vás očekává rodina, co po vás chtějí ostatní, co by se podle některých mělo, ale hlavně se vyhněte strachům.

Co vlastně chcete vy?

Proto byste si měli uvědomit, co vlastně chcete. Jak to zjistíte? Ideální metodou na to je se ztišit, někde si pohodlně lehnout, zavřít oči a nahlas si povídat. Začněte mluvit absolutně o čemkoliv, co se týká té věci, kterou teď řešíte. Tomu věnujte půl hodiny několikrát týdně. Nebrzděte své myšlenky, nechte svoji hlavu, ať vysloví cokoliv, i když vám to v tu chvíli může připadat jako nesmysl. Brzy si začnete uvědomovat, co je ta pravá podstata vašeho problému, čeho se bojíte, jakým třeba věříte falešným přesvědčením, které nevypovídají o tom, co byste ve skutečnosti chtěli.
Někteří lidé při rozhodování, zda rozchod ano nebo ne, používají metodu, že si vytvoří logické výčty plusů a mínusů. Takovéto logické přístupy ale nefungují. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak byste logicky sami hned věděli, co máte dělat.
Přitom lidé často vědí, jaké rozhodnutí je pro ně to správné, ale nemají sílu to udělat.
Teoreticky je možné ve vztahu zůstat navždy a říkat si, že stále ještě má cenu na tom pracovat, stále má smysl odpustit a doufat ve zlepšení. Obecně se dá říci, že dokud máte víru a sílu na vztahu ještě pracovat, tak to má smysl. Takto k tomu ale musí přistupovat oba dva, jedině společně se můžete vydat na cestu k obnově vztahu.
Pokud tomu nevěříte, pokud se již nechcete snažit, necítíte to tak nebo spolu zůstáváte jenom kvůli strachu, tak se v sobě snažte najít dostatek síly k tomu, abyste od sebe dokázali odejít.
Pokud tedy zvažujete, zda rozchod ano nebo ne, a stále se vám nedaří najít pro vás vhodné řešení, nezoufejte. V mnoha případech často pomůže náhled třetí nezávislé osoby. Kontaktujte odborníka na partnerské vztahy, který vás vyslechne a pomůže vás navést k tomu, co byste měli dělat dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti