Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Proč si vybíráme nevhodné partnery/ky?

2. ledna 2018 v 11:52 | Dabelinka |  Vztahy
Mnoho z vás už si tuto otázku položilo. To proto, že máte pocit, že pokaždé váš protějšek trpí neduhy jako ty před ní/m. Opravdu to v mnoha případech není jen váš pocit. Máte automatickou tendenci si vybírat opakovaně stejné protějšky. Děje se to tak podvědomě a často o tom nemáte ani tušení.

Někdy se také stává to, že se zapřísáhnete, že takového/vou partnera/ku už si nevyberete. Ovšem opak bývá pravdou. A vy propadáte skepsi, že jste odsouzeni k tomu, abyste neustále potkávali ty samé nevhodné protějšky.
V disfunkčním partnerském vztahu má jeden/oba často potřeby na svůj protějšek, které ve skutečnosti nebyly naplněny v dětství rodiči. Tedy infantilně požadujete, aby vám partner/ka tyto potřeby plnil/a. To se ale neděje, protože potřeba vychází z dokonalého obrazu otce a matky. Dnešní konfliktní situace tedy zrcadlí opakování situací z minula.
Za vše je tedy "odpovědná" vaše primární rodina. Prostředí,ve kterém jste vyrůstali a lidé kteří vás vychovávali. Respektive to, jak jste si jejich chování vykládali, co jste považovali za standard a naopak co vám vadilo až po nenávist k určitým aspektům chování vašich rodičů. Nebo co vám vyhovovalo a dnes byste to ve vztahu chtěli.
A to se dostáváme k samotnému výběru protějšku. Každý z nás používá při výběru filtry. Jednoduché nebo dvojité. Někdo kdo (viz ti, kteří se chovají, jak je popsáno v odstavci o disfunkčním vztahu) se snaží se vyvarovat seznámení s nevhodným protějškem nebo někým, kdo by mohl svou povahou a chováním (pokud bylo negativní) reprezentovat jednoho z rodičů.Ve skutečnosti si přitahuje ty nehodné protějšky, kterým se chce vyhnout.
Tedy tento jedinec dle své nejlepší vůle a vědomí selektuje potencionální partery/ky. Svým až nepřirozeně dlouhým opatrným přístupem a velmi náročným výběrem ale odhání kvalitní protějšky. Vydrží jen ti, kdo sami mají nějaký problém, neb jim nepřipadá chování dotyčné osoby nevyhovující. Také ti, kteří mají nízké sebevědomí a počáteční nepřirozenou opatrnost k protějšku, si berou jako výzvu, kterou musí překonat.
Nezřídka se tedy stává že žena, která měla otce alkoholika a za každou cenu se chce vyhnout seznámení s někým podobným, si takového jedince najde. Její způsob námluv totiž nikdo jiný nemůže akceptovat.
Pokud jste se v tomto článku poznali, tak věřte, že máte šanci situaci řešit. V první řadě si nejdříve musíte uvědomit, že to není o nich, ale o vás. Ano, je to tak. Oni za nic nemohou. To vy jste nějak nastavení, vy se něčeho bojíte, něco chcete a tak si vybíráte, jak je vám vlastní.
Zamyslete se nad tím, čeho se bojíte. Jak se při seznamování chováte. Uvědomte si, zda to také není tak, že přesně víte, koho si najít nechcete, ale vůbec nevíte, koho chcete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti