Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Proč bolí rozchod

2. ledna 2018 v 12:02 | Dabelinka |  Vztahy
Jste po rozchodu a stále se vám ještě nepodařilo se z toho dostat? Stále trpíte? Stále vás to bolí? Možná se divíte, jak je možné, že někteří lidé se s rozchodem vyrovnávají velice rychle a bez větších emocionálních bolestí. Pouze je jim v dobrém líto, že to už skončilo. Možná jsou dokonce rádi, že už je tomu vztahu konec.

Není to nefér? Jak to, že někteří trpí i dlouhé měsíce po rozchodu. Upadají do depresí, prožívají hlubokou emocionální bolest. Nejsou pořádně schopni ničeho, nemohou pracovat, nechce se jim jíst a ani po měsících nejsou schopni navazovat nové známosti a kontakty?

Proč lidé prožívají rozchod tak diametrálně rozdílně?

Hlavním rozdílem jsou jejich vědomé a nevědomé zkušenosti z minulosti. Na toto prožívání má vliv, zda už si člověk nějakým těžkým rozchodem prošel, zda ho někdo někdy podváděl, zda prožil rozchod za dramatických okolností. Dále hrají velký vliv zkušenosti z primární rodiny. Záleží na tom, jak byl člověk vychováván, jaké získal v dětství návyky. Jaké vzory viděl v rodičích. Jak se k sobě v rodině chovali a jaký měl vztah s rodiči a sourozenci. To vše má velký vliv na to, jak prožíváme rozchody.
Pokud byl člověk vychován k tomu, aby měl zdravé sebevědomí, aby si věřil, aby měl o sobě zdravé mínění, pokud se naučil vyrovnávat se se stresem a chápe, že když ho někdo odmítne, znamená to pouze, že nemá zájem, zvládá pak rozchod lépe.
A platí to i naopak. Pokud jste nebyli takto vychovávání, pokud máte špatné zkušenosti a návyky, budete mít pravděpodobně velké problémy se s rozchodem vyrovnat.
Hlavním důvodem je to, že v sobě máte často na nevědomé úrovni uloženy silné negativní vzorce chování. Tyto vzorce jste si vytvořili na základě zkušeností z minulosti a především v dětství. Podle těchto negativních vzorců pak reagujete na situaci po rozchodu.
Za vaše negativní prožívání po rozchodu nemůže nikdo jiný. Mohou za to vaše negativní vzorce. Máte-li například negativní vzorec, že vás nikdo nemá rád, že nejste dost dobří, že si nezasloužíte lásku, že budete vždycky trpět nejvíc, pravděpodobně budete po rozchodu silně trpět a bude vám trvat dlouho, než to překonáte.
Možná vás budou pronásledovat opakující se myšlenky, že váš ex partner už si někde užívá, že už si našel někoho nového, že je mu dobře a přitom vy akorát trpíte. To ve vás bude jen potvrzovat negativní pocity, že si lásku nezasloužíte, že na ní nemáte nárok.
Toto všechno probíhá na nevědomé úrovni. V takové situaci vnímáte vždy jen vrchol pyramidy. Jen tu konkrétní myšlenku, kterou vám mozek předkládá. Ale uvědomit si, odkud to vše pramení a nějakým způsobem s tím pracovat a zbavit se těchto negativních pocitů, to není vůbec jednoduché.

Jak řešit negativní emoce a prožívání po rozchodu?

Pokud i po několika týdnech po rozchodu stále nepřiměřeně negativně prožíváte rozchod. Pokud o rozchodu neuvažujete tak, že je to sice smutné, ale mělo to tak být a vám bude zase jednou lépe. Pokud nevzpomínáte na bývalý vztah s láskou a nepřejete svému bývalému partnerovi či partnerce štěstí. Pokud stále nemůžete jíst či spát, jste psychicky unavení a nemáte chuť do života, jsou za tím vaše negativní přesvědčení a vzorce a měli byste tuto situaci začít skutečně řešit.
Měli byste se snažit odhalit původ těchto negativních vzorců. Jedině tak poznáte, co skutečně stojí za vaším negativním prožíváním a budete to moci vyřešit.
Pokud budete mít pocit, že už to opravdu nezvládáte, že rozchod prožíváte velmi těžce, obraťte se na mě. Rád vám pomohu objevit příčinu vašich negativních vzorců a společně je odstraníme, abyste mohli opět žít šťastný a spokojený život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti