Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Chyby při seznamování

2. ledna 2018 v 11:56 | Dabelinka |  Vztahy

Pokládejte jen uzavřené otázky

Po nepřiměřeně dlouhém mlčení na rande je snad nejhorší, když pokládáte jen otázky, které začínají slovesem a dá se na ně odpovědět ano/ne. Navíc když je protějšek nervózní a vaši "nabídku" na jednoslovné odpovědi bezezbytku využije. Pokládejte otázky, které nezačínají slovesem. Používejte doplňující otázky, které mohou rozvíjet jedno téma a vy se nedostanete na dno pomyslného koše vašich zásob s tématy.


Nezajímáte se o protějšek

Ptejte se. Mělo by vás zajímat, kdo proti vám sedí. Jaký je. Co ho/jí zajímá. Nedělejte z rande výslech, nicméně byste se měli upřímně zajímat o druhého. Když vaše společnost uvidí, že nejste egoista/ka, který/á mluví jen o sobě, tak budete bodovat. Navíc, když se ptáte, tak zjišťujete, jaké potřeby váš/e potencionální partner/ka má a můžete (pokud o to stojíte) je bezezbytku plnit. Tím se stáváte pro protějšek velmi atraktivní volbou pro vážné soužití.

Vychloubáte se a co hůř, lžete

Jedna z nehorších věcí, kterou na prvním rande můžete udělat je, že se budete předvádět a upozorňovat na své (údajné) přednosti. Vyjmenujete, co všechno máte a koho znáte. Nebo dokonce budete nefalšovaně lhát. Toho všeho se vyvarujte. Ovšem pokud tedy nehledáte někoho, kdo primárně touží po vašich penězích, kontaktech a chce se vedle vás zviditelnit. Podle hesla vrána k vráně. Takže pokud vám jde o to, aby si protějšek vybral právě vás, proto jaký/ká jste, tak posečkejte se samochválou, až na ní přijde na řadu z přirozeného průběhu dění.

Tlačíte příliš na pilu, moc dáváte najevo zájem

Netlačte. To dělá zejména mužská část populace. Žena, která je sebevědomá a touží po kvalitním a sebevědomém muži, to hned vzdá, odradí jí to. Respektujte hranice toho druhého. Nechtějte hned po prvním rande společně strávit celý víkend. Neplánujte okamžitě dovolenou a už vůbec ne budoucnost. Také už v půli prvního rande neplánujte další. Nechtějte hned poznat rodiče.

Nadáváte na bývalé partnery/ky

Tak to si buďte jistí, že ten kdo má už něco za sebou, tak si hned udělá obrázek o tom, jací jste. Je totiž přímá úměra mezi tím, jak mluvíte o svých ex a jak se budete chovat. Respektive, pokud nadáváte, pomlouváte a děláte ze sebe ukřivděného/ou, tak se tak budete chovat i k nové známosti. Ten, kdo to prokoukne, se hned otočí na podpatku a uteče. Kdo se takto chová, si nedokáže vzít ponaučení z minulých vztahů anebo ze všeho vždy viní partnera/ku. Pak ovšem není možné budovat vztah a řešit nastalé problémy, které přináší každé soužití.

Nedostatek témat, mluvíte moc nebo málo

Pokud se máte poznat a má mezi vámi přeskočit jiskra, tak si musíte mít o čem povídat. Něco vás musí spojovat pokud se jedná o námluvy, které povedou k vážnému vztahu. Takže obzvláště pánové, zamyslete nad tím, o čem se budete se svou snad nastávající bavit. Pokud si nevíte rady, tak doporučuji internet. Je to nekonečná studnice vědění a témat, které můžete rozvíjet donekonečna. Také si dávejte pozor na to, abyste nemluvili jen vy. Mělo by to být asi tak vyrovnané. O tom, že jeden z vás jen mlčí a ten druhý se může udřít, snad není vůbec nutné psát. To opravdu nikomu naproti vám neudělá radost a bude se sám sebe ptát, zda taková nuda bude pokaždé.
Zamyslete se také nad svou vizáží a upraveností. Každý extrém je nezdravý. Tedy příliš mnoho nebo málo vám může uškodit. Naslouchejte. Dávejte najevo svým tělem, že vás protějšek zajímá a věnujte se mu. Nedívejte se příliš okolo sebe. Že byste se dívali po jiném protějšku snad nebudu ani zmiňovat.
Pokud vám jde o to, abyste se seznámili s někým, s kým bude možné budovat dlouhodobý a spokojený vztah, tak věřte, že vaše přirozenost vám pomůže nejvíce. Přetvařovat se nad únosnou míru je iracionální. Nikdo přece nemůže počítat s tím, že když partner/ka po čase zjistí, že jste jiní, že s vámi bude chtít zůstat, anebo že vztah bude spokojeně fungovat.
Navíc, ten kdo si dokáže přiznat, že má nějaké nedostatky, tak na nich může pracovat. Takže vaše upřímnost k vám samotným, se vám z dlouhodobého hlediska může stokrát vyplatit. A na příště už se opravdu budete moci chovat přirozeně, neb takoví budete.
Držím vám a vašemu přirozenému chování palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti