Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Duben 2017

4 kvality vědomého partnerského vztahu

26. dubna 2017 v 22:04 | Dabelinka |  Vztahy
Nastává období, kdy naše vztahy volají po zásadní změně. Stávající model už není funkční. Lidé nejsou spokojeni ve svých vztazích, ale neví, jak to udělat, aby fungovaly.
A ať už tomu věříte nebo ne, nemusí to znamenat, že je to špatně. Změna totiž přichází, když systém kolabuje. Věřím, že právě tohle se děje v oblasti intimních vztahů. Toto hroucení stávajícího modelu nás nutí přiblížit se více k vědomé lásce.

Proč muži nesnášejí ženský smutek nebo přílišnou citlivost

26. dubna 2017 v 22:00 | Dabelinka |  Vztahy

… Už jste někdy potřebovala, aby vám muž dal najevo svou lásku, případně vás utěšil, ale on vám místo toho začal domlouvat?
… Pokoušela jste se někdy s partnerem sdílet svůj smutek či strach a výsledkem bylo pouze jeho obvinění z přílišné citlivosti a sobeckosti?
Zažila jste mnoho obdobných situací jako ty výše popsané a divila jste se: Proč muži tak nesnášejí, když jsou ženy citlivé? Mnozí odborníci to vysvětlují tím, že muž se v přítomnosti příliš citlivé ženy cítí nepohodlně, neboť špatně snáší vlastní zranitelnost.
Tento poznatek částečně řeší náš problém. Avšak domnívám se, že klíč k záhadě je ukryt hlouběji v mužském charakteru, ve třech "tajných" důvodech, s nimiž muži žijí a o nichž ženy nevědí. Hned je vám objasním.

1. Důvod, proč muži neradi vidí ženy smutné nebo příliš citlivé

Muži jsou odmalička vychováváni v přesvědčení, že oni nesou břímě zodpovědnosti.
"Tome, hlídej sestřičku a dávej pozor, aby se jí něco nestalo."
"Až vyrosteš, synku, budeš pánem ve vlastním domě."
"Tatínek potřebuje pomoci vynést věci z auta, synu."
Chlapci vyrůstají v muže, kteří jsou podvědomě přesvědčeni, že pokud mám být skutečným mužem, musím být schopný a musím se starat o ženu a rodinu.
Muži jsou vychováváni k tomu, aby si uvědomovali pocit zodpovědnosti za to, že dávají věci do pořádku.

Jsou skutečně tak necitliví?


Jak si promítáme svoji minulost do našich současných vztahů

26. dubna 2017 v 21:51 | Dabelinka |  Vztahy
Dnešní článek píši, protože bych chtěla poukázat na to, jak naše minulost ovlivňuje naše současné vztahy. A to bez výjimky každého z nás. Spousta z nás se vzletně považuje za silně oduševnělého člověka, který už je na nějakém vysokém stupni skoro osvícení.
Rádi se ztotožňujeme s moudrými poučkami osobního rozvoje a považujeme se za duchovně osvícené. Často je i citujeme a oháníme se jimi. Radíme druhým, jak je to správně. Často si ale jen naše ego vytvoří nějakou chytrou teorii o tom, kdo vlastně jsme a kde se nacházíme, a ještě je schopno oblbovat se různými pravdami.
Co se mi na partnerských vztazích líbí, je, že ty nám nikdy nedovolí, abychom zůstávali v této iluzi ega. Zrcadlení našich skrytých částí je tak silné, že se mu nedá vyhnout. A právě proto jsou vztahy tak krásné a zároveň dokáží být tak bolestivé a zraňující. A proč se to ve skutečnosti děje?

Nauč se cítit svoji ženu, nebo ji ztratíš

26. dubna 2017 v 21:48 | Dabelinka |  Vztahy
Jeden muž mi nedávno řekl, že mu jeho žena řekla, že mezi nimi necítí žádné spojení. Když to řekla, tak se podíval okolo, rychle zpozoroval, že jsou oba dva fyzicky přítomní v jedné místnosti a mluví spolu a řekl ji s pocitem frustrace, "O čem to sakra mluvíš? Jsem přímo tady!"
Ale necítila s ním spojení. Když mu to nedávalo smysl a ještě dal najevo svůj vztek, tak cítila, jak jsou ještě více od sebe odpojení. Časem se tento problém akorát zhoršoval.
Už se vám to také někdy stalo?

9 důvodů proč osobní rozvoj často partnerským vztahům více škodí než prospívá

26. dubna 2017 v 21:42 | Dabelinka |  Vztahy
Přijdeme ze seminářů a zase se snažíme být v pohodě, být produktivní, nezranitelní, veselí, "my na sobě pracujeme a tohle už se nás netýká".
Ale naše vztahy nejen s intimním partnerem, ale i s jinými lidmi se příliš nemění. Pořád v nich není taková hloubka a míra lásky, jakou bychom rádi cítili.
Naše vztahy tímto trpí, my tímto přeludem trpíme, protože díky tomu nerosteme, nejsme zranitelní, neotevíráme se. Já osobně bych si přála svět, kde si budou lidi říkat své pocity nejen na workshopu a na kruzích. Pocity jsou totiž život, náš vnitřní život, který je součástí každodenního života, nejen součástí léčení na semináři.
Naše nejdůležitější práce v životě je, abychom se více snažili být transparentní a zranitelní, otevřít svá srdce, milovat. Když to totiž neděláme, trpíme tím všichni.

Bohyně se nesnaží

26. dubna 2017 v 21:38 | Dabelinka |  Vztahy
Onehdy na mě vypadl při úklidu lísteček s větou: "Bohyně se nesnaží, ale dovolí druhým, aby se snažili o ni. " Vzpomněla jsem si, že když jsem si ji před časem zapisovala, cítila jsem se jako rebelka, jako bych si sáhla na zakázané ovoce.
To prohlášení se mi zdálo hodně odvážné a z jakéhosi neznámého důvodu jsem měla pocit, že bych neměla rozhodně veřejně ventilovat, že se podle této zásady pokouším žít.
Dnes už vím, že na této větě nic odvážného ani provokativního není. Je to pouhé konstatování, pravda vyjádřená v jakési zkratce. Možná někoho může dráždit použití slova "Bohyně", ale já ho vnímám jako synonymum slova "ženství" nebo "jin". V personifikované podobě pak je pro mě Bohyní žena, která je skutečně ženská, jinová, přijímající, vědomá si své ceny.
A taková žena se nesnaží ulovit muže, ani ho vést, myslet za něj, vychovávat či opečovávat ho jako malé dítě. Nepřebírá na sebe mužovu úlohu a nechává mu prostor pro jeho vlastní aktivitu.
Jenomže, povzdychnete si, to je tak těžké! Když to necháme všechno na nich, tak se ničeho nedočkáme. To je bohužel pravda. Může se skutečně stát, že se nedočkáte toho, po čem tolik toužíte. Může se stát, že bude trvat delší dobu, než uvidíte výsledky . A může se dokonce stát, že lidé, na kterých vám nejvíc záleží, nebudou schopni a ochotni vyvinout poptřebnou iniciativu a budou vnímat vaše chování jako zradu. S tím je třeba počítat. Ale na druhou stranu - ušetříte obrovské množství energie a získáte spoustu volného času. A pokud tuto energii a ten čas věnujete sobě, věřte tomu, že postupně získáte mnohem víc.A věřte - nevěřte, nakonec tím prospějete i ostatním.
Teprve nedávno jsem si uvědomila, jak pokřivená představa o roli ženy nám je od dětství vštěpována.
Jsme vychovávány k tomu, abychom byly láskyplné, tolerantní, abychom nebyly sobecké, abychom braly ohled na potřeby ostatních. Učíme se, že pro ženu je prioritou rodina, že to ona je zodpovědná za harmonické vztahy, že ona má vytvářet láskyplné a harmonické prostředí. Jenomže toto všechno je jenom část pravdy o ženské roli! Nikdo nám totiž neukázal druhou stranu mince, a to kde vzít sílu a moudrost, abychom to všechno zvládly, aniž bychom popíraly samy sebe!

6 nejčastějších chyb, které děláme ve vztahu k mužům

9. dubna 2017 v 11:25 | Dabelinka |  Vztahy
Dámy taky váš muž nedělá to, co byste si přála? Taky se k vám nechová tak, jak byste chtěla? Tím nemyslím, že vás poslouchá jako pejsek na slovo. Myslím tím, že si vás tak neváží, jak byste si přála, že vám nevyjadřuje tolik lásky a tak často jak byste si přála. Často si za to tak trochu můžeme samy. Nechci tady vůbec obhajovat muže. Jen chci říct, že si často svým chováním přikládáme polínko do ohně nefungujícího a neuspokojivého vztahu.
Chci také ocenit nás ženy, jaké jsme, a že to, co děláme špatně je většinou nevědomě. Vždy je však za tím pozitivní záměr mít více lásky, cítit se milována a milovat, a to je chvályhodné. Dokud se však nepodíváme na to, co děláme špatně, i když s dobrým záměrem, a nezměníme to, nemůžeme mít to, po čem skutečně toužíme.
Sama jsem tyto chyby dělala a občas ještě udělám, a proto se chci podělit, abyste nemusely trpět následky tohoto chování, které jsem musela snášet já i spousta žen.

10 způsobů, jak partnerovi ukázat, že vám na něm záleží

9. dubna 2017 v 11:22 | Dabelinka |  Vztahy
Když jsme zamilovaní, toužíme milované osobě splnit každé přání. Jsme doslova zaplaveni radostí a máme chuť ji vykřičet do světa. Věnujeme partnerovi (slovo partner užívám pro ženu i muže) s chutí a bez přemýšlení svou plnou pozornost, baví nás každá chvilka s ním. Když jsme vedle něj, nemyslíme na nic jiného.

Co muže nejvíc trápí na ženách?

9. dubna 2017 v 11:18 | Dabelinka |  Vztahy
Ve svých blogových článcích často sahám do své minulosti, a tak to bude i dnes. Možná to bude dokonce ten nejosobnější text, který jsem, kdy napsal.
Když jsem začal chodit se Sofií, která má projekt Cyklická žena®, nějakou dobu jsem si klepal na čelo o čem to vlastně je a proč se tím vůbec zabývat. Napadalo mě, že to jsou jen jakési výmysly žen, které se přespříliš pozorují a místo toho, aby se snažily být v pohodě celý měsíc, vymýšlejí si výmluvy, proč zrovna v pohodě nejsou.

Proč se z krásného vztahu stane peklo?

9. dubna 2017 v 11:15 | Dabelinka |  Vztahy
Z počátku bylo vše jedním slovem okouzlující. Těšili se na sebe. Když se po odloučené noci znovu spatřili, na chvíli se jim zastavilo srdce a pak se rozbušilo ve výbuchu vášně. Zorničky se jim rozšířily, snad aby se navzájem viděli ještě v sytějších barvách. Když se poprvé chytili za ruce, splynuli jeden s druhým. Jejich duše začaly tančit nebeský valčík. Společný čas se jevil jako nekonečná slast.

Potrat, interrupce

9. dubna 2017 v 11:05 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
Slovo potrat označuje neodborně a obecně přerušení těhotenství a to z jakéhokoliv důvodu. Tzv. interrupce je pak slovo označující umělé přerušení nebo ukončení těhotenství. Slovo potrat přitom původně označuje samovolné, nezamýšlené a předčasné vypuzení plodu, který bývá neschopný života. Jeho přesná definice je určena legislativou. Pro Českou republiku platí, že vypuzený plod neprojevuje známky života, jeho porodní hmotnost je nižší než 1000 g a těhotenství je kratší než 28 týdnů. Vypuzený plod může projevovat alespoň jednu známku života, přičemž je jeho porodní hmotnost nižší než 500 g a plod nepřežívá prvních 24 hodin života. Mezi známky života řadíme srdeční akci, pulzaci pupečníku, dýchání nebo jiné spontánní pohyby. Anglicky se potrat označuje jako miscarriage a interrupce pak abortion. Potrat se také latinsky označuje jako abortus, kdy sloveso aborior znamená zmizet, ztratit se, vypařit se nebo také nedonosit.
Obecně je tedy potrat neboli abortus, ať jde o přirozený nebo umělý, ukončením těhotenství zánikem embrya nebo plodu před porodem v prvních 24 týdnech jeho trvání. Odhaduje se, že k potratům u žen dochází poměrně často, přesné statistiky je však velmi obtížné zajistit. V prvních týdnech těhotenství může být potrat zaměněn za menstruační krvácení. Proto je incidence potratů uváděna ve velmi širokém rozmezí 10-50 % z celkového počtu těhotenství. Nejvíce spontánních potratů většinou proběhne do konce třetího měsíce těhotenství, nejčastěji pak již v prvních týdnech po početí.
Samovolný potrat je nechtěné samovolné vypuzení plodu. Umělý potrat neboli interrupce je úmyslné ukončení těhotenství a podléhá ohlašovací povinnosti. Je vždy legálně praktikován lékařem a musí být proveden v souladu se zákonným opatřením.

Příčiny potratu

Příčiny samovolného potratu jsou velmi různorodé a dělí se na dvě základní skupiny. První jsou příčiny na straně matky, druhou skupinou jsou pak příčiny ze strany plodu.

Menstruace a co ji doprovází

6. dubna 2017 v 11:54 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace

Bolestivá menstruace postihuje spíše mladší ženy

Dysmenorea neboli nadměrně bolestivá menstruace může mít různé stupně závažnosti a postihuje zejména ženy do čtyřiadvaceti let. Potíže mohou kolísat od neurčitých tlaků v podbřišku až po velmi silné křeče vystřelující do nohou a do zad. Dále bývají spojeny i s bolestmi hlavy, průjmem, zvracením a v závažnějších případech i se stavy krátkého bezvědomí.

CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti