Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Červenec 2016

Když si partneři nerozumí

6. července 2016 v 16:47 | Dabelinka |  Vztahy

Nerozumíme si... a proto nám to neklape

Nerozumíme si... a proto nám to neklape

Jsi jiný než já, a proto sbohem?

"Rozdílnost povah se formálně uvádí, když chtějí mít manželé rozvod co nejrychleji za sebou," objasňuje JUDr. Janatová skutečnou příčinu častějšího užití tohoto obecného důvodu. I dnes podle ní za většinou rozvodů stojí nevěra, domácí násilí, nezájem o rodinu, lakota. To se však daleko hůře u soudu prokazuje. "Jeden nevěrný manžel i přes fotografické důkazy in flagranti tvrdil, že dotyčnou chtěl pouze zaměstnat," vzpomíná právnička na jedno takové obtížné prokazování.
Statistika ČSÚ: Nejčastější uváděnou příčinou rozpadu manželství u soudu je dnes rozdíl povah a zájmů manžel, a to v celých 87 %. Oproti pouhým 10 % v roce 1960, kdy jako příčina rozvodu vedla nevěra.

Sbohem bolestivé menstruaci

6. července 2016 v 16:45 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Musím se přiznat, že menstruaci jsem nikdy neměla ráda. Už jen to slovo mi připadá nějaké podivné, jakoby nevyslovitelné... V našich dívčích kruzích se říkalo prostě "krámy". To nezní už tak vznešeně, že?
Živě si vybavuji, když jsem "to" dostala poprvé. Přišla jsem domů, zavřela se na záchodě a zkoumala brožurku, kterou jsme ve škole my děvčata dostala jako reklamní dar od společnosti vyrábějící tampóny. Tam jsem získala veškeré informace.
bolestive-mesicky-300x300.jpgVečer přišla mamka z práce a poučila mě velmi "vyčerpávajícím" způsobem: "Musíš se každý večer umýt a tady máš vložky." Byla jsem ráda, že už nemusíme používat několik vrstev vaty zabalené v síťce jako naše mámy a babičky. Já si už užívala tenké lepící vložky s křidélky.
O trapné situace samozřejmě nebyla nouze - Jak utajit o přestávce, že nesu vložku na záchod? Jak zakrýt krvavý flek na kalhotách svetrem kolem pasu? Do toho snášet pohrdání spolužáků: "Já fakt nechápu, jak vy holky vůbec můžete každej měsíc krvácet..." A to nebylo všechno - první den pro mě byl vždy velkým utrpením. Všechny plány šly stranou. Zalezlá pod nejteplejší dekou, s termofórkem na břiše a schoulená do klubíčka jsem čekala, až mi zabere růžový prášek na bolest.
V devatenácti letech jsem poznala svého muže a ten mě diskrétně poučil, že mu vložky zapáchají, že je cítí i na dálku. Ať používám tampóny. A tak jsem poslechla. A přišlo mi to zase o mnoho lepší, pohodlnější. Ale pořád to nebylo žádné velké blaho. Tampóny někdy protekly, musela jsem na ně pořád myslet. Kdy vyměnit, kdy koupit. Ale co se dá dělat?
uvolneny-porod-300x300.jpgA pak přišla těhotenství a porody. Úžasný čas bez krvácení, bez menstruace. Porody s obrovskou bolestí i úplně bez ní. A mezitím jsem objevila menstruační pohárek - pomůcku, která posunula můj menstruační komfort zase o něco dál. Mám jeden a v okamžiku kdy "to" přijde, ho jen vyvařím a vylévám podle potřeby. Myslela jsem, že už nic lepšího nemůže ani být.
Těch několik let mateřství mě naučilo mnohému. Když se uvolním, jsem klidná a vyrovnaná s tím, že na svět právě přichází mé dítě, nemusím trpět. Jestli je naše pravidelné krvácení vlastně takovým malým porodem, tak proč bych měla trpět, když menstruuji?
Tahle útlá knížečka mě nadchla. I když mám raději pořádně tlusté knihy. Čtu rychle a ráda se nechám přesvědčovat různými příběhy, důkazy a tím, jak to kde ve světě chodí. To tady vůbec nenajdete. Čeká vás úplně jednoduchý příběh a jemné povzbuzení - zkus to sama na sobě, pusť se do toho. Ženské tělo je totiž dokonalý, jemně vyladěný nástroj. Přišel čas se ho naučit používat
Autorka: Veronika Vojáčková - dula, autorka programu Uvolněný porod a lektorka ve věcech mateřství a porod

Skutečným důvodem rozchodů je lhostejnost

6. července 2016 v 16:39 | Dabelinka |  Vztahy
Existuje jeden skutečně závažný důvod, pro který se rozpadají rodiny a letité vztahy. O tom, co je příčinou rozpadu většiny romantických vztahů, hovoří odborník na rodinné vztahy Kevin Thompson:
Jsem přesvědčen, že příčinou číslo jedna u všech rozvodů nejsou ani nevěra, ani finanční problémy, ani nesmiřitelné povahové rozdíly.

To všechno jsou jenom symptomy problému daleko hlubšího.


Kolik sexuálních partnerů je tak akorát?

6. července 2016 v 16:37 | Dabelinka |  Vztahy
Kolik mužů prošlo vaší postelí? Jeden, dva, deset, sto…? Jaký počet sexuálních partnerů je optimální a kdy uděláte lépe, když se s počtem sexuálních dobrodružství chlubit nebudete?
Pokaždé, když se ptáme, zda něco je či není optimální, nejprve se potřebujeme zamyslet: "Optimální pro co, vzhledem k čemu?" Třeba když si budeme kupovat auto, zvážíme, k čemu ho hodláme použít a podle toho si vybereme buď rodinný vůz, nebo třeba sporťák. V oblasti počtu partnerů je to obdobné. Optimální vzhledem k čemu?
Pokud chceme ohromovat své přátele počtem "zářezů na pažbě", bude optimální pravděpodobně zcela odlišný počet, než když toužíme prožít dlouhý a důvěrný vztah s jedním člověkem. V prvním případě bude jeden partner či partnerka navíc zanedbatelná položka, v druhém bude mít fatální následky.

Proč muži nechápou ženy?

6. července 2016 v 16:34 | Dabelinka |  Vztahy
Řekněte mi, jestli se vám to zdá povědomé. Jeden týden vaše přítelkyně nebo partnerka vypadá jako nadržená svůdná děva a další týden nemá absolutně zájem o sex a zase nosí ty vytahané tepláky a staromódní svetry! Udělali jste něco, co by způsobilo změnu v jejích reakcích na vaše sexuální návrhy? Samozřejmě že ne!
Udělali jste všechno, co má ráda? Ano, ano a ano! Tak co ještě chce?

Proč je tak někdy těžké opustit vztah?

6. července 2016 v 16:31 | Dabelinka |  Vztahy
Proč zůstáváme tak dlouho ve vztazích, které nás ničí? Proč potřebné změny ve své kariéře spousta lidí nikdy neudělá? Přitom ústup a změna je pro nás paradoxně i ze zdravotního hlediska často mnohem výhodnější…
Tento článek nemá být naváděním k nezodpovědnosti - k rušení závazků a slibů, které jsme někomu dali. Nicméně jedna východní moudrost říká, že nezměníme-li v některých situacích směr své cesty, může se nám stát, že dojdeme tam, kam jsme původně nechtěli. Co se týká zodpovědnosti, máme ji mít především také sami k sobě. Nechat si dlouhodobě jakýmkoliv způsobem ubližovat je opravdu nezodpovědné.

Opustit je někdy ta nejlepší strategie

Žít dlouhodobě v situaci, se kterou nemůžeme pohnout, aniž bychom ji plně přijali nebo změnili, přináší chronický stres a zdravotní komplikace. V dnešní době orientované na výkon si například málokdo dovolí luxus, aby opustil svou práci. Ve skutečnosti jako lidé uvažujeme často neracionálně. Ústup je často nejvýhodnější.

Psycholog Carsten Wrosch zjistil, že lidé, kteří opouštějí nedosažitelné cíle, mají v budoucnu lepší zdravotní stav - vyskytuje se u nich méně depresivních příznaků, mají nižší hladinu kortizolu a méně systémových zánětů.

Tři důvody, proč to nechceme vzdát

Ekonomové Levitt a Dubner ve své knize Mysli jako freak uvádějí, že neustoupit je někdy velmi hloupé. Naše omezená mysl vidí, jenom to, co je teď a není schopná pochopit, o co všechno setrváním v současném stavu přicházíme. Nevzdáváme se, protože:

1. Lidé nám vtloukali do hlavy, že vzdát se je špatně

"Když je selhání démonizováno, lidé se mu snaží za každou cenu vyhnout," píší Levitt a Dubner. Filmový průmysl nás zásobuje příběhy o hrdinské síle sebe-překonávání. Jsme naprogramováni se pořád za něčím honit. Často mají lidé, když něco v životě vzdávají, pocit, že selhali.

Například vynálezci ale vědí, že většina nových nápadů nefunguje a rozpoznat správný okamžik, kdy myšlenku nechat odejít a už se jí nevěnovat, je alfou a omegou úspěchu. V knize Mysli jako freak to dále rozvádí bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg: "Když se v medicíně nebo ve vědě vydáte po cestě, která se ukáže jako slepá, váš přínos je pozitivní, protože teď víme, že se po té cestě nemáme vydávat znovu. V tisku ale napíšou, že to bylo selhání."

2. Litujeme času, úsilí a peněz, které jsme do vztahu nebo projektu vložili

Odborně se tomu říká blud utopených nákladů. Ovládá nás představa, že když jsme deset let něco budovali, přeci to ("v tom vztahu", "v té práci") nenecháme a neodejdeme. Děsí nás začínat znova. Už tolik nepřemýšlíme nad tím, že když zůstaneme, bude se investice do něčeho, čemu už stejně nevěříme, stále navyšovat (a odejít za pár dalších let bude ještě mnohem těžší).

3. Máme sklon zaměřovat se na to, jak bude odchod obtížný a zapomínáme, o kolik nevyčíslitelně krásných zážitků, zkušeností a příležitostí přijdeme, když neodejdeme

Jak by řekli Levitt s Dubnerem, nevidíme cenu zmařených příležitostí. Dát výpověď v práci nebo se odstěhovat od svého protějšku může být (nejenom finančně) velmi náročné. Ale my už nevidíme to dobré, co v dlouhodobějším horizontu může do našeho života díky této změně přijít.

Je jisté, že někdy může být naopak hloupé vzdát něco předčasně. Dnešní článek nebyl o bezhlavém, ale strategickém ústupu (ten, mimochodem, pomohl některým vojevůdcům v dějinách vyhrát celou válku). Jde o to, že naše chybné vnímání reality nám odchod velmi stěžuje i tehdy, pokud je zcela na místě. A to je škoda. I když nám bude deset lidí z desíti tvrdit, že ústup je nejhorším ze všech řešení, nemusí mít zákonitě vůbec pravdu…

Literatura: Levitt, S. D., Dubner, S. J. (2014): Mysli jako freak. Praha: Paseka.

Když muž nechce sex

6. července 2016 v 16:27 | Dabelinka |  Sex

1. Muž zrcadlí ženu

Když žena podvědomě odmítá sex nebo se ho bojí nebo má ve své mysli program: "Muži chtějí jen jedno, sviňáci", může se stát, že se problém se sexem manifestuje i/jen u muže. Ani jeden nemusí tušit, kde je problém: On podvědomě cítí, že ona to podvědomě nechce (přestože vědomě to chce!).
Může se dokonce stát i to, že taková žena sice podvědomě odmítá sex, ale vyžaduje ho. A to, co nevyjadřujeme a nežijeme pravdivě, to místo nás vyjadřuje naše okolí. Takže prvním vysvětlením je, že takový muž odmítá sex za ženu a co je podstatné - ani jeden z nich nemusí vůbec tušit, co je skutečný problém.
Čím je muž slabší nebo čím víc má ženu rád, tím je větší šance, že jí její přání splní, přestože ona si přeje vědomě pravý opak.
Řešení: Začít u sebe. Přiznat si, že vlastně sex odmítám i já, jen shodou okolností právě s tímhle mužem po něm moc toužím a nevnímám to, že mám se sexem problém.
Poděkovat muži za to, že vyjadřuje mé podvědomé strachy, obavy a nechuť.
Podívat se na to, proč je podle mě sex špatný.

Sexuální vztahy nejsou nikdy náhodné

6. července 2016 v 16:25 | Dabelinka |  Sex
Ve svém životě si můžeme vždy vybrat. Třeba zvolit cestu svého posílení, a tím zlepšit využití své energie. K tomu nám napomáhají změny našich přesvědčení, a to vytvoří nový základ myšlenek, na kterých vystavíme svůj život. Jedním z těchto základních kamenů je pochopení sexuální energie.

Sex ve vesmíru

6. července 2016 v 16:24 | Dabelinka |  Sex
Určitě vás už někdy napadlo, jak se kosmonauti během svého pobytu v kosmu vypořádávají s nedostatkem sexu. Kolem této otázky se již dříve objevila řada spekulací. NASA i ruské kosmické agentury však popírají, že by někdy v minulosti daly podnět k výzkumu v této oblasti.
Sex v kosmu by byl opravdu složitou záležitostí a čelil by řadě komplikací, na druhou stranu ale kosmonauti během dlouhého pobytu ve vesmíru procházejísexuální deprivací. Toto sexuální hladovění by mohlo při delších cestách nepříznivě ovlivnit psychiku posádky. Někteří kosmonauti si během svého pobytu na orbitálních stanicích pomáhali masturbací, problémem ovšem bylo, uniklo-li jim sperma z kapesníku. V kabině pak poletovaly obtížně polapitelné kuličky spermatu.
Samotný sexuální akt by byl podle odborníků možný, jen pokud by byl jeden z partnerů připoutaný. Klasická misionářská poloha je v kosmu nereálná, neboť by oba partneři volně poletovali a mohli by si navzájem způsobit četné pohmožděniny.
Výsledkem amerických studií bylo, že sex je možný pouze ve dvou polohách. Při první z nich by byl jeden z partnerů ve výši pasu připoután k tyči. Při té druhé, komplikovanější, by byla do ložnice instalována "koza", ke které by se žena připoutala. Její partner by stál před ní v botách pevně přichycených k podlaze a zároveň by se rukama přidržoval podobně jako v tramvaji. Technicky je tedy sex v kosmu reálný.
Dalším problémem však je, že nevíme, nakolik se organismus ve stavu beztíže vyčerpá a jak zareaguje vegetativní nervový systém. U kosmonautů dochází ke změnám v krevním oběhu; proerekci je klíčové právě nahromadění krve v penisu. Kosmonauti se tedy pravděpodobně budou i nadále vydávat na dlouhotrvající cesty, aniž by byl problém sexuální deprivace vyřešen.
Zdroj: Kolumbové vesmíru, 2. díl - Souboj o stanice, Karel Pacner
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti