Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Listopad 2014

Gestagenní antikoncepce

29. listopadu 2014 v 23:21 | Dabelinka |  Antikoncepce
Antikoncepční metody, které používají nepřetržitého užívání progestinů, syntetických hormonů s účinkem hormonu žlutého tělíska. Progestiny se mohou podávat ve formě tablet, injekcí nebo podkožních tělísek (implantátů). Progestin mohou obsahovat také nitroděložní tělíska.

Sterilizace

29. listopadu 2014 v 22:52 | Dabelinka |  Antikoncepce
Sterilizace je definována jako postup, který nevratně brání možnosti otěhotnění (ale zachovává normální funkci pohlavních žláz). Právě touto nevratností a trvalostí se liší od antikoncepce v běžném slova smyslu (i když někdy je nazývána "trvalou antikoncepcí"). Je sice pravda, že moderní metody asistované reprodukce (oplodnění in vitro, tedy "ve zkumavce") tuto nevratnost do značné míry zrelativizovaly (zvláště u ženské sterilizace), ale s takto komplikovanými postupy by se nemělo počítat předem.

Plodné a neplodné dny

29. listopadu 2014 v 22:50 | Dabelinka |  Antikoncepce
Metody periodické abstinence vycházejí z poznatku, že žena je plodná jen malou část menstruačního cyklu - nejvýše 2 až 3 dny. Tyto postupy se pokoušejí určit, které dny mohou být plodné, a které jsou spolehlivě neplodné. K tomu se v minulosti používaly výpočty vycházející z délky cyklu a předpokladu, že uvolnění vajíčka nastává obvykle 14 dní před menstruací. Nověji se používá sledování různých fyziologických změn ženského organismu během menstruačního cyklu. Existují i soupravy, kterými lze stanovit hormonální hladiny v moči, a tak dále zpřesnit předpověď ovulace.

Přerušovaná soulož

29. listopadu 2014 v 22:47 | Dabelinka |  Antikoncepce
Přerušovaný styk (coitus interruptus) spočívá v tom, že muž přeruší soulož ještě před orgasmem a ejakuluje mimo rodidla ženy. Rovněž ostatní metody představují různé techniky, jejichž cílem je zabránit kontaktu spermií a pochvy.

Antikoncepce - Kondom

29. listopadu 2014 v 22:46 | Dabelinka |  Antikoncepce
Kondomy (prezervativy) představují mužskou bariérovou antikoncepci. Jsou to latexové návleky na penis, které mají za cíl postavit spermiím v cestě do ženského pohlavního ústrojí mechanickou překážku. Nověji se objevily i kondomy polyuretanové a kondomy vyráběné z ovčího střeva - hodí se pro muže alergické na latex, na českém trhu však nejsou.
Správný způsob používání kondomu není zcela jednoduchý a zahrnuje následující kroky:
  1. Kondom se skladuje v suchu a chladu.
  2. Před použitím zkontrolovat neporušenost kondomu (nafouknutím).
  3. Kondom nesmí přijít do styku s rukou natřenou pleťovým krémem nebo pleťovým mlékem nebo rukou s dlouhými nehty.
  4. Kondom se navléká na penis těsně před zavedením penisu do pochvy (ne dříve, ne později).
  5. Po ejakulaci muž přestane s pohyby, přidrží kondom při kořeni penisu a opatrně vytáhne.
  6. Po souloži se zkontroluje neporušenost kondomu.

Chemická antikoncepce

29. listopadu 2014 v 22:43 | Dabelinka |  Antikoncepce
Různé lékové formy (pěny, krémy, želé, čípky, vaginální tablety), které obsahují látky hubící spermie (spermicidy) a před pohlavním stykem se zavádějí do pochvy. Některé kromě toho uvolňují bublinky kysličníku uhličitého, což napomáhá distribuci účinné látky do horních částí pochvy. Při užívání chemických metod antikoncepce je naprosto nezbytné prostudovat a striktně dodržet časová doporučení výrobce (tj. dobu od zavedení do začátku styku a dobu účinku), která jsou u různých přípravků velmi odlišná. Po styku se pochva nesmí nejméně 6 hodin vyplachovat.

Nitroděložní tělísko bez hormonu

29. listopadu 2014 v 22:41 | Dabelinka |  Antikoncepce
Při této antikoncepční metodě se využívá účinku tělísek různého tvaru zaváděných do dělohy. Dnes se vyrábějí z plastických hmot a jsou doplněna měděným (někdy zlatým, stříbrným nebo ze slitiny zinku a stříbra) drátkem. Tělíska se do dělohy zavádějí ambulantně bez anestezie. Ke snazšímu odstranění z dělohy je většina z nich opatřena vlákny, která po zavedení vyčnívají do pochvy.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti