Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Nezávazný sex

19. března 2014 v 10:56 | Dabelinka |  Sex
Kvůli vášni nebo chvilkovému poblouznění "ztrácely hlavu" i naše prababičky. Současní mladí lidé se však liší v tom, že se druhý den po probuzení za svou neuváženost vůbec nestydí. Naopak. Nezávazný sex se stal součástí běžného životního stylu mladých lidí, kteří mu dávají přednost i před hlubším vztahem.
"Je to odraz mentality celé společnosti. Lidé obecně preferují život singles a budují raději kariéru než rodinu. Sexuální role mužů a žen se sbližují, hodně cestují...," uvedl sexuolog Jaroslav Zvěřina pro on-line deník TÝDEN.CZ. Největším problémem je podle něho fakt, že stále více žen nechce mít děti: "Přestávají muže potřebovat, materiálně se zajistí i bez jejich pomoci a zbývá jen užít si s nimi legraci. Starosti nesdílejí."

Hormony místo kondomu
Podle zkušeností amerických odborníků z Florida Atlantic University k tomu přispívají i seriály a filmy prezentující sex jako neškodnou zábavu či sociální sítě, kde se lze velmi rychle seznámit a propadnout falešné iluzi hlubokého přátelství. "Lidé mají pocit, že se dobře znají, a jsou připraveni se spolu intimně sblížit. Ale ve skutečnosti tomu tak není, protože ve svém vztahu přeskočili hned několik etap," tvrdí univerzitní sexuoložka Courtney Weaverová na serveru deníku the Chicago Tribune.
Podle sexuologa Zvěřiny nejsou sociální sítě příčina, ale spíše se jedná o důsledek uvolněných mezilidských vztahů. "Jejich oblíbenost jde v ruku v ruce s atmosférou ve společnosti a nahrává současným tendům," tvrdí Zvěřina.
Nezávazný sex představuje noční můru zejména pro lékaře, v jejichž ordinacích se objevuje stále více lidí se sexuálně přenosnými nemocemi. Jak potvrzuje český Národní sexuologický výzkum, třetina žen a téměř polovina mužů při sexu s náhodným partnerem nepoužívá žádnou antikoncepci. "Lidé přestávají považovat bezpečný sex za důležitý a dávají přednost jednorázovému zážitku," říká Hana Zákoutská ze Státního zdravotního ústavu.
Je těžké si vybrat
Podle záznamů v Česku stoupá výskyt syfilis, kapavky i HIV. Jen za poslední rok se objevilo přes tisíc nových případů syfilis a více než 120 nových pacientů, u kterých byla zjištěna nákaza HIV. "Kvůli tomu, že dívky dávají přednost hormonální antikoncepci před kondomem, stoupá i výskyt rakoviny děložního čípku," dodává Zvěřina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti