Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Zánět močového měchýře

28. prosince 2013 v 3:40 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Téměř každá druhá žena trpí někdy za život zánětem močového měchýře.


Časté močení, pocity pálení a bolesti při močení nazýváme cystitidou. Jde o zánět močového měchýře, který se dále projevuje syndromem příznaků jako bolesti na konci močení, bolesti v podbřišku a občas i v bederní oblasti. Moč je kalná, zapáchající, někdy s příměsí krve. Celková teplota může být zvýšená.
Jakmile lékař zaznamená u pacienta obraz cystitidy, měl by si vyžádat biochemické a bakteriologické vyšetření moči. První získá snadno z moči, kterou zkontroluje pod mikroskopem. Druhé je náročnější a vyžaduje jistou přípravu. Pacient dostane do rukou sterilní zkumavku s žádankou na mikrobiologické vyšetření. Doma si omyje genitál a do sterilní zkumavky zachytí moč ze středního proudu močení. Takto zachycenou moč dopraví do mikrobiologické laboratoře, kde bude trvat 2 - 3 dny, než na agaru vyrostou kolonie přítomného bacila, pokud je v moči přítomen.

Lékař si podle přítomných příznaků a podle rychlého vyšetření moči pod mikroskopem udělá léčebný plán. Předpokládá se, že zná svého pacienta a také všechny okolnosti jeho života a podmínky pro léčení. Pokud nejsou projevy přesvědčivé, raději si počká na výsledek mikrobiologického vyšetření. Do té doby bude postupovat spíše podle přítomných příznaků.

Základní podmínkou je, že pacient musí zůstat doma v klidu, event. v posteli a teple. Má pít velké množství tekutin, především vody, slabého heřmánkového čaje, brusinkové, celerové a mrkvové šťávy. Rozhodně není vhodné požívat alkohol, silnou kávu, kouření, nadměrné solení, jídla s vysokým obsahem rafinovaného cukru a škrobu, dráždivá koření, kyselinotvorná jídla.

K posílení imunity je vhodné používat velké množství česneku. Lékem volby je v rukou homeopata Cantaris, Mercurius corrosivus, Arsenicum album v nízké potenci kolem 9 CH a Staphysagria.

Nejčastějším původcem je bakterie Escherichia coli. Proto má rutinní homeopat k dispozici Serum Anticolobacilaire, který lze přidávat systematicky a bez ohledu na druh choroboplodného zárodku k výše popsaným homeopatickým lékům, jež homeopat vybírá na základě reakčního způsobu pacienta. Intervaly mezi jednotlivými dávkami prodlužuje v závislosti na zlepšení.

Za dva až tři dny získá lékař informaci z mikrobiologické laboratoře. Podle nálezu a podle klinického vývoje nemoci se může rozhodnout o pokračování. Pokud jsou jasné projevy nelepšící se nemoci s pozitivním a velkým nálezem v moči, pak je indikováno citlivé antibiotikum. A naopak pokud příznaky nemoci ustupují, lze zůstat bez antibiotik.

Pokud bylo nutno přistoupit k antibiotikům, je vhodné po léčbě obnovit správnou střevní mikroflóru. Máme vypracovaný již více než 15 let používaný SYMBI systém, založený na velmi jednoduchém principu, že prostředek Symbi I se podává jakožto přípravná fáze, zjednodušeně řečeno vytvoří nevhodné podmínky pro ty bacily, kteří se rozmnožili ve střevu právě díky antibiotikům. Po ukončení Symbi I teprve přicházejí klasické laktobacily. Výrobek se jmenuje Symbi II. Nyní už mají pro svou existenci vhodné podmínky, na sliznici střevní se uchytí, rozmnoží a dají vznik symbióze. Za těchto podmínek nedávají šanci patogenům, aby se uplatnily. Bez úvodního přípravného kroku je efekt probiotického působení nejistý a laktobacily mají těžší situaci se uplatnit. Ve prospěch laktobacilů také hovoří podávání tzv. prebiotik, jako jsou chlorella, mladý ječmen a inulin.

Pokud jde o zánět, který není první, ale již se opakuje, je to často způsobeno právě tím, že nebyly dodrženy popsané kroky po ukončení antibiotik a nevytvořila se správná mikroflóra ve střevu. V takových případech ještě doporučujeme od Bylináře Urinan anebo extrakt z řízené extrakce Zianica Uropoetica.

Nutno ještě na závěr zdůraznit, aby nebyl žádný akutní zánět močového měchýře podceňován a aby si každý uvědomil, že udělal chybu a dostal první signál, že má pojmenovat příčinu, poučit se z ní a napříště se jí vyvarovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tanga, string nebo klasické kalhotky?

Tanga
String
Klasické kalhotky
Střídám to.

Komentáře

1 Klárka | E-mail | 16. dubna 2014 v 18:01

Já už jsem si se záněty močového měchýře bohužel taky zažila své. Považuju to za jednu z nejnepříjemnějších nemocí, co znám, ale zase už vím, co na to pomáhá a jak se dají zvládnout záněty bez antibiotik, když je člověk podchytí v zárodku. Brusinky jsou známá věc, na záněty jsou výborné, ale fungují spíše jako prevence nebo jako podpůrný prostředek při léčení, samy o sobě nemají takovou sílu, aby zánět vyléčily. Urologický čaj je také dobrý, respektive je dobrý na záněty, co se týče chuti, tak je pěkně hnusnej :D a uroval akut je jeden z těch volně prodejných léků, který zvládne zánět rozehnat. Pokud je to ale už v takovém stádiu, že se dostaví i horečky, tak bohužel nic jinýho než antibiotika už nepomůže.

2 Medvědice Lékařská | E-mail | Web | 6. května 2015 v 13:16

Kromě profláklých brusinek existuje i méně známá bylinka zvaná medvědice lékařská. Obsahuje třísloviny, které působí adstringentně a protizánětlivě a látky, které mají močopudný účinek. Medvědice celkově močové cesty zklidňuje posiluje a zmírňuje bolesti. Jedná se ovšem o preventivní přípravek, dobrý pro užívání po odeznění symptomů zánětů. Více informací dostanete při prokliku na web.

3 makyna | 29. září 2016 v 11:27

Uroval mi taky pomáhá. Poradila mi ho kamarádka, která má se záněty velké zkušenosti, takže má přehled. Já zánět dostanu tak jednou, maximálně dvakrát do roka, většinou to mám z prochladnutí a jsem ráda, že je to tak málo často. Není to tiž nic příjemného

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti