Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Panny a menstruační kalíšek

10. března 2013 v 11:11 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek
V naší společnosti je dívka považována za pannu, pokud ještě neměla pohlavní styk. To ale vlastně nemá nic společného s používáním kalíšku. Zda kalíšek může či nemůže používat závisí pouze na tom "jaké to dívka tam dole má". Pokud si dívka přečte informace o používání menstruačního kalíšku, o tom jak se zavádí a jak vyndavá a zároveň ví, jak vypadá její tělo, bude pravděpodobně rychle znát odpověď na otázku použití v jejím případě. Bohužel mnoho dívek vyrůstá v tom, že své tělo pořádně nezná a naše společnost je k bádání zrovna nenavádí.

Panna a kalíšek

Existují ženy, které se narodily bez panenské blány. Je také možné, že k protržení blány (defloraci) dojde při některých pohybových aktivitách (sportech apod.). K protržení může samozřejmě dojít také při masturbaci. Pak tedy dívka, která ještě neměla pohlavní styk, fyziologicky pannou již není a používat kalíšek může stejně jako žena, která již pohlavní styk měla.

V opačné situaci jsou ženy, jejichž panenská blána je natolik pevná, že je obtížné, ne-li nemožné, ji při protrhnout a to i při pohlavním styku. Ty mají s používáním kalíšku i tampónů problémy nebo nemohou tyto pomůcky používat vůbec. Tyto ženy obvykle musí vyhledat odbornou lékařskou pomoc, pokud chtějí začít se sexuálním životem a blána je jim chirurgicky odstraněna.

Pokud jste tedy panna a používáte tampóny, budete pravděpodobně bez problému používat i kalíšek. S ohledem k velikosti pochvy je ale samozřejmě nutné, vybrat si správnou velikost. Pokud nemáte s tampóny zkušenost, a vlastně v každém případě, radíme - podívejte se pomocí zrcátka sama na sebe a prsty vyzkoušejte jaké to tam máte!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ilona Bittnerová | E-mail | Web | 29. října 2013 v 12:16

Dobrý den,
publikovala jste na svém webu hodně našich článků, textů a fotek. Na všechno se vztahuje copyright. Žádám Vás tedy o jejich smazání nebo uveřejnění zdroje na viditelném místě.
Ilona Bittnerová, majitelka Kalíšek.cz

2 Dabelinka | E-mail | Web | 28. ledna 2017 v 22:38

Ilona Bittnerová: Dobrý den, uvedla jsem zdroj. Omlouvám se za komplikace.
Doufám, že nyní je vše v pořádku.
Děkuji a přeji příjemný den.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti