Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Listopad 2012

Těhotenská cukrovka - těhotenský diabetes

10. listopadu 2012 v 23:19 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
Těhotenská cukrovka trápí přibližně 2-6 % těhotných žen. Je to metabolické onemocnění, které se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi tzv. glykémií. Těhotenská cukrovka může vzniknout v průběhu těhotenství jak u žen, které patří dotzv. rizikové skupiny, tak i u zcela zdravých žen. Těhotenská cukrovka většinou provází budoucí maminku od doby zjištění, až do konce těhotenství. Po porodu obvykle zcela vymizí. Je však vědecky dokázáno, že 50% žen, které trpěly těhotenskou cukrovkou, onemocní zhruba do deseti let cukrovkou standardní.

Syndrom polycystických vaječníků

10. listopadu 2012 v 23:08 | Dabelinka |  Neplodnost
Syndrom polycystických ovarií se manifestuje pestrou škálou klinických příznaků, endokrinních a metabolických abnormit. Syndrom je definován jako zvýšená hladina androgenů (mužských pohlavnívh hormonů) v kombinaci s nepravidelným menstruačním cyklem (prodloužení cyklu, nepřítomnost menstruace). Diagnózu podporuje ultrazvukový nález vaječníků typické morfologie - mnohočetné drobné cysty ve vaječnících. Normální vzhledu vaječníků však tuto diagnózu nevylučuje. Tento syndrom se vyskytuje u 5 - 10% žen. Důležité je nezaměňovat syndrom PCOS s výskytem polycystických vaječníků (PCO) jako izolované poruchy bez hormonálních výkyvů, kterou nacházíme při ultrazvukovém vyšetření až u 30% populace žen ve fertilním věku. Samotný nález PCO bez splnění dalších kritérií neznamená tedy diagnózu PCOS.


Tubární faktor

10. listopadu 2012 v 23:05 | Dabelinka |  Neplodnost

porucha činnosti vejcovodů

Ztluštění stěny vejcovodu, porucha jeho činnosti, ztížená průchodnost, nebo úplný uzávěr je častým následkem pánevní zánětlivé nemoci, ale může být způsobeno i nezjištěnou infekcí, např. po umělém přerušení těhotenství, nebo následkem bezpříznakově proběhlé infekce chlamydiemi nebo kapavkou.
Příčinou může být i endometrióza nebo vrozené anomálie. Ženy s poškozenými vejcovody mají nejenom nízkou nebo žádnou pravděpodobnost spontánního otěhotnění, ale i zvýšené riziko mimoděložního těhotenství, kdy je oplozené vajíčko se při svém putování vejcovodem do dutiny děložní zadrženo, uhnízdí se zde a zničí vejcovod, případně způsobí jeho prasknutí, krvácení do dutiny břišní a tím život ohrožující stav.
Pánevní srůsty - jde o tkáňové poruchy (slepení), které se tvoří mezi různými pánevními a břišními strukturami a které pak brání vejcovodu v kontaktu s vaječníkem a tím zachycení vajíčka po ovulaci.
Vznikají jako následek zánětlivého onemocnění v pánvi ženy, např. při těžkém zánětu slepého střeva, po břišních operacích, při endometrióze, ale i nenápadným, plíživým zánětem bez výrazných potíží.
I přes užití moderních endoskopických metod (laparoskopie) je většina pánevních srůstů operačně jen obtížně léčitelná a opakované operační výkony mohou vést ke vzniku srůstů nových. Proto častým důsledkem obtížné průchodnosti vejcovodů, nebo jejich uzávěru, přítomnosti pánevních srůstů omezujících pohyblivost vejcovodů a kontakt s vaječníkem, je v léčbě neplodnosti provedení metod asistované reprodukce, především mimotělního umělého oplodnění (IVF).
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti