Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Měsíc v nás - menstruace

28. října 2012 v 12:08 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
Ženská energie je jako neustále se proměňující řeka nálad a pocitů. Zdá se být nepředvídatelná, příliš emocionální, nestabilní, nekontrolovatelná. Ano. Má ale ještě další dary. Proměňuje se totiž cyklicky. A ten skrytý řád se nazývá menstruační cyklus.

Měsíční cyklus a jeho fáze

Často se stává, že jako ženy vnímáme čas menstruace jako ojedinělou událost, která se nám "stane" jedenkrát za měsíc. Pravda ale je, že je to jen jedna ze čtyř fází, které v těle ženy každý měsíc probíhají. Samozřejmě v případě, že žena zažívá přirozený cyklus.
Menstruace a ovulace jsou dva vrcholy a mezi tím žena prochází dalšími důležitými fázemi, jež se nazývají pre-ovulační a pre-menstruační. Nejvíce pociťovanými změnami jsou právě ony dva vrcholy v cyklu, tedy ovulace a menstruace.
Cyklus trvá přibližně 28 dní a má čtyři fáze, které jsou spojeny s fázemi měsíce. Nutno nicméně dodat, že cyklus může být u každé ženy velmi pohyblivý a proměnlivý, v závislosti mimo jiného na naší emoční pohodě, stravě, celkovém zdraví, stresu, pracovním vytížení.
Ovulace je čas, kdy žena může cítit zvýšený příval energie, chuť tvořit, pracovat na nových projektech, seznamovat se, mít chuť milovat se. Je celkově otevřená vůči světu. Stává se pečující matkou a láskyplně se stará o své vztahy. V této fázi je energie spojená s možným otěhotněním a tělo to pozná.
Vnímáme potřebu naplnění a zhmotnění projektů, snů, plánů. Také díky tomuto přirozenému pudu je naše sexuální energie a touha na vrcholu. Vzduchem kolem nás vibruje nadšení a čirá radost. Je to fáze, kdy zcela přirozeně vstupujeme do kontaktu s naším okolním světem.
Pokud vajíčko není oplodněné, nastává fáze pre-menstruační, mnoha ženám známá především kvůli pre-menstruačnímu syndromu. Může to být čas plný výzev nejen pro ženu, ale také její okolí. Často je to období zvýšené frustrace, fyzického napětí, nevyjadřované agrese kombinované s extrémní přecitlivělostí.
Menstruace je čas introspekce. Symbolicky můžeme během menstruačního krvácení vnímat impuls k vědomému propuštění něčeho, co se nemohlo realizovat, ať už je to v našem životě cokoliv. Žena je v tomto období velmi vnímavá, hloubavá, senzitivní.
Je to fáze vhodná k naslouchání svému vnitřnímu hlasu a ke snížení pracovního tempa a nasazení. Právě zde je důležité naslouchat svému tělu, dopřát si dostatek spánku a snížit fyzické výkony. Tím, že jsme v této fázi naladěné velmi intuitivně, můžeme provádět různé osobní rituály, kdy symbolicky to, co nám již neslouží, odevzdáváme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti