Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Probiotické tampóny

7. srpna 2012 v 12:56 | Dabelinka |  Tampony a vložky

Probiotické tampóny mírní potíže a předcházejí infekcím. Navzdory domněnkám je nenahradí ani bílý jogurt, ani tabletky.

Pochva je před agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí, chráněna především laktobacily, tedy bakteriemi mléčného kvašení. Ale kvůli užívání antibiotik, tabáku, nadměrné nebo nevhodné intimní hygieně, hormonálním změnám, nadměrnému stresu, nošení syntetického nebo těsného oblečení, koupání v bazénech či rybnících, ale i nechráněnému sexu může být počet laktobacilů snižován.
Proto patří výtoky a vaginální záněty k jedněm z nejčastějších důvodů návštěvy gynekologa, jak potvrzuje ženský lékař Vít Unzeitig: "Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě."
Na našem trhu se prodávají tampóny Ellen, jež obsahují laktobacily - bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Mají pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu "vytratí" dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.
ěhem menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH, které vyhovuje rizikovým mikroorganismům. Ty se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně. Vít Unzeitig říká: "V době menstruace, kdy dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií, je lepší užívat poševní tampóny než menstruační vložky. Krev ihned nasají a ta tak nezůstává zbytečně v pochvě - tím bakterie i kvasinky ztrácejí živnou půdu a pochvu nezatěžují. K výraznému zlepšení obranyschopnosti navíc přispívají probiotické tampóny, které kromě nasávání menstruační krve ještě navíc uvolňují do pochvy miliardy živých a velmi funkčních mléčných bakterií, bránících rozvoji případné infekce. Je to geniální nápad, protože dáváte živou mléčnou kulturu do pochvy právě ve chvíli, kdy to sama nejvíce potřebuje."
Ideální rovnováhu vaginální mikroflóry žena obnoví pravidelným používáním probiotických tampónů, které chybějící laktobacily ženskému tělu dodají, po třech až šesti měsících užívání. Příznivé účinky jsou ale zřejmé již po použití v průběhu první menstruace. Mohou je užívat jak ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, tak dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Lékař dále dodává: "Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků.Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné." Probiotické tampóny lze užívat i mimo menstruaci. "V takových případech dodají ohroženému poševnímu prostředí potřebnou dávku laktobacilů a navíc odstraní nevhodný sekret, který se při ohrožení obranyschopnosti v pochvě tvoří."
Probiotické tampóny byly z hlediska bezpečnosti a účinnosti zkoumány mnohými klinickými studiemi a také podle tvrzení gynekologů si je ženy velmi pochvalují. V České republice lze probiotické tampóny zakoupit nebo objednat v lékárnách.
Gynekolog také v další odpovědi nedoporučuje tradovaný recept na mykózy, a sice aplikaci bílého jogurtu do pochvy, třeba i na obyčejném tamponu. "Dnes už jsou lepší možnosti. Většina jogurtů totiž nemá živé kultury laktobacilů a navíc je jejich složení vyhovující pro trávicí trakt, ale ne tak pro poševní prostředí. V pochvě potřebujete mléčné bakterie tvořící peroxid vodíku a to jogurty moc neumějí."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti