Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Intimní hygiena ženy

9. června 2012 v 11:08 | Dabelinka |  Užitečné rady
Pro současnou ženu je důležitá péče o svůj zevnějšek, ale je rovněž velmi důležitá péče o intimní partie. Tato důležitost vzrůstá v letních měsících vzhledem k teplému a často i vlhkému počasí. Toto prostředí může podporovat vznik infekcí a dalších nemocí, které mohou být pro ženu velmi nepříjemné.
Intimní oblasti ženy jsou i ve zcela obvyklých podmínkách osídleny množstvím mikroorganismů, které jsou v rovnováze díky fyziologickým a chemickým procesům. Vlivem zevních podnětů (počasí, fyzická aktivita) může dojít k narušení této rovnováhy a nastává problém. I když se nemusí jednat vysloveně o problém pro lékaře, je to pro ženu velmi nepříjemné. Za standardních okolností je v těchto partiích ženy kyselé pH, které nepřesahuje hranici 4,5.

Důležité je používání přípravků, které jsou k tomuto určeny, a je jich nyní naštěstí pro ženy velké množství. Každá žena si nemusí uvědomit tuto okolnost a může použít přípravek, jehož pH je zásadité. Pokud by k tomu došlo, pH prostředí se vychýlí v neprospěch obvyklého kyselého pH a může být usnadněn vznik nemoci, protože dojde ke vniknutí baktérií a vzniku zánětu. Poté je již třeba navštívit gynekologa. Proto je třeba si uvědomit, že běžná mýdla jsou zásaditá a navíc parfemovaná, což může dráždit. Pro ženy se vyrábí řada speciálních gelů, emulzí či hygienických ubrousků, které jsou určeny vysloveně pro ošetřování intimních oblastí a pomáhají obnovovat původní rovnováhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Tanga, string nebo klasické kalhotky?

Tanga
String
Klasické kalhotky
Střídám to.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti