Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Nepravidelná menstruace signalizuje srdeční potíže

25. března 2012 v 10:23 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Ženám, které trpí nepravidelným menstruačním cyklem, hrozí, že se u nich projeví některá ze srdečních nemocí častěji než u ostatních.


Během výzkumu, který celé desetiletí sledoval zdravotní stav 23 000 žen, vyšly najevo pozoruhodné výsledky. Ty z žen, u nichž docházelo dlouhodobě k nepravidelné menstruaci, nesly o 28 procent vyšší riziko, že se u nich po delší době vyvine srdeční choroba.

Nebezpečí cukrovky

Nové výzkumy odborníků z univerzity v Utrechtu vedených Dr. Gerrie-Cor M. Gastovou ale poukazují na to, že se srdečním poruchami může souviset i méně extrémní porucha cyklu.
"Ačkoliv se předpokládá, že ženský pohlavní hormon estrogen má na srdce a cévy ochranný vliv, nepotvrdilo se, že by změny jeho hladiny v krvi přímo souvisely s nepravidelností menstruace, srdečními nemocemi nebo dalšími faktory, jako jsou nadváha, vysoký krevní tlak či zvýšená hladina cholesterolu," tvrdí Gast.
Přesto se podle něho ukázalo, že příliš dlouhý - více než čtyřicetidenní - cyklus, stejně tak jako nepravidelná menstruace, zvyšují nebezpečí cukrovky 2. typu, která patří k hlavním rizikovým faktorům pro kardiovaskulární nemoci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti