Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Kdy začít se sexem?

25. března 2012 v 10:39 | Dabelinka |  Sex
Většina mladé populace ztratí panenství či panictví mezi 17 a 19 rokem života.


Zákon povoluje sex od patnácti

Není žádným tajemstvím, že zhruba už okolo desátého roku nastává u člověka velký zlom.Začíná se projevovat puberta - dítě fyzicky vyspívá, roste, hormony začínají pracovat, mění se tvar těla, ale mění se i rozumově, dospívá. Poznávání vlastního těla i těla druhého pohlaví se ale odehrává už hluboko v dětství, "na doktora" si přece hrají už předškolní děti. A i to lze vlastně považovat za první projevy probouzející se sexuality. Kolem jedenáctého, dvanáctého roku přichází první zamilovanost u dívek, u chlapců je to o něco málo později, kterou provází první opravdové erotické zkušenosti - doteky a polibky.
Doporučit jednoznačně ideální věk, kdy začít objevovat svět sexu pochopitelně nelze. Někdo je sexuálně zralý ve 14, jiný se v 18 teprve hledá. Legislativně je u nás povoleno začít se sexem v 15 letech a podobně se k začátku pohlavního života svých občanů stavějí i státy Evropské unie. Zákonné ustanovení slouží ale v první řadě jako ochrana proti zneužívání dětí pedofily, ne jako bič pro mladé experimentátory.

Na co nezapomenout
V první řadě se mladí bojí nechtěného početí. Mít miminko v 16, 17 či v 18 si dnes asi neplánuje nikdo. Proti případnému otěhotnění se lze bránit různými prostředky. Spolehlivou metodou je používání kondomu, který zároveň chrání před pohlavně přenosnými chorobami. Stále více párů respektive dívek ale dává přednost modernímu a podle mnohých příjemnějšímu způsobu ochrany - hormonální antikoncepci. V současné době jí důvěřuje víc než 100 milionů žen na celém světě. Hormony, které brání ovulaci - tj. uvolnění vajíčka, mohou být podávány několika způsoby - nejčastější cestou je polykání pilulek a v poslední době si získaly popularitu také antikoncepční náplasti. Podstatně méně oblíbené jsou hormonální injekce.
Mezi tradiční, ale nezaručené metody patří coitus interruptus, neboli přerušovaná soulož, při které muž vyvrcholí mimo tělo své partnerky. Gynekologové tuto praktiku jako ochranu před početím odmítají jako nespolehlivou, stejně jako plánování pohlavního styku na neplodné dny u ženy.
Druhou oblastí rizik sexuálního života jsou pohlavně přenosné nemoci. I když strach před nákazou nevyléčitelnou nemocí AIDS je asi největší, nejde jen o ni. Vedle kapavky, sifilisu nebo žloutenky typu B se lze infikovat nemocemi, které sice nejsou tak nebezpečné, ale mohou způsobit dost velké zdravotní potíže. Pokud si nejsme svým partnerem jisti, měli bychom se při intimním styku chránit i pokud se jedná o "poprvé". Nejúčinnější zbraní je kondom, ale i ženy mají podobný, "svůj" prostředek. Tzv. poševní pesar se ale u nás stejně jako v celé Evropě moc nepoužívá, daleko víc je oblíbenější v Severní Americe.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kiki | 25. března 2012 v 16:42

Co je to ten pesar?

2 Dabelinka | Web | 25. března 2012 v 20:27

kiki: http://pesar.unas.cz/
je to vlastně dámská ochrana, která se zasouvá do pochvy.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti