Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Bolestivá menstruace a její příčiny z pohledu čínské medicíny.

3. března 2012 v 1:33 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Málokterá žena může ale počítat "své dny" mezi úplně klidné a všední, bez bolesti v podbřišku, podžebří, rozpínání v prsou a změn nálad. Bolesti často vystřelují do zad nebo končetin, jsou nesnesitelné a mnohé z žen pravidelně a "preventivně" před blížící se menstruací užívají analgetika ,ale stejně si svou dávku bolesti "užijí".  • Příčinami této poruchy bývají nadměrné nebo nevyrovnané emoce (hněvu nebo deprese), které samotné dále vytvářejí stavy tísně, nebo naopak podrážděnosti a vznětlivosti, menstruaci často předcházejí, případně ji doprovází. Průvodními příznaky jsou často pocity rozpínání v prsou, podbřišku nebo pod žebry, častá potřeba vzdychat, nadýmání, dusivý pocit na hrudi. Bolesti jsou rozpínavé - před menstruací a po jejím začátku ustupují. Stagnace (neharmonické proudění) energie jater:

  • Často jí předchází stagnace energie. Bolest je v tomto případě bodavá, fixovaná na jedno místo. Bolesti jsou jenom v podbřišku, které je citlivé na dotek, bez pocitů rozpínání v hrudi a prsou.
  • Stagnace krve:

  • Chlad v děloze: Může být způsobený nadměrnou konzumací ochlazujících potravin nebo nápojů, oslabením zahřívajících aspektů organizmu, nebo proniknutím vnějšího chladu (příp.vlhkosti). Chlad zpomaluje tok krve, která se zahušťuje a dochází ke vzniku "studených" bolestí obyčejně před menstruací. Doprovodními příznaky jsou často zimomřivost, studené končetiny, zpožďování (nebo až vynechání) menstruace, slabá a přerušovaná menstruace, tvorba otoků. Bolesti ustupují působením tepla.

  • Nedostatek energie a krve: Způsobují nedostatek výživy dělohy. Projevuje se "skrytými" bolestmi břicha a beder, které přetrvávají i po ukončení menstruace. Dalšími doprovodními příznaky můžou být: fyzická únava, bledý obličej, závratě, bušení srdce, dechová nedostatečnost, nechuť k mluvení. Příčinami můžou být: chronická onemocnění, oslabené trávení, eventuelně nesprávná výživa, nadměrná fyzická aktivita, vetší ztráta krve apod. K bolestem dochází v průběhu menstruace.

    Lze léčit všechny typy bolestivé menstruace, nezbytné je však přesné určení její příčiny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti