Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Červenec 2011

Typy panenských blan

21. července 2011 v 0:08 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
Panenská blána
Některé ženy se narodí zcela bez panenské blány, jiným panenská blána zcela uzavírá poševní otvor, takže je nutno ji jednoduchým řezem chirurgicky narušit. Panenská blána pak může být i docela silná, takže ženy mohou požádat gynekologa, aby ji protrhl, a zabránil tak bolesti během pohlavního styku. Tomuto zákroku se říká "hymenotomie". Ženy ale také mohou požadovat chirurgickou opravu panenské blány, aby mohly předstírat panenství. I z tohoto důvodu nemůže být přítomnost nebo nepřítomnost důkazem zachovaného nebo ztraceného panenství.
V pubertě se vlivem hormonu estrogenu panenská blána stává velmi pružnou. Díky tomu je obvykle možné používat menstruační tampóny, aniž by se žena o své panenství musela bát.
Biologickým účelem panenské blány je pravděpodobně alespoň částečné zamezení infekce do těla skrze pohlavní orgány.

Masturbace není sprosté slovo

16. července 2011 v 22:42 | Dabelinka |  Masturbace
Každý má jiné potřeby. A naopak můžeš být úplně v klidu, pokud to děláš. Masturbace je naprosto přirozená. V podstatě jde o nejbezpečnější formu sexu... Bohužel o ní však kolují neuvěřitelné historky a mýty. Objasníme ti, jaká je pravda.

Antikoncepce přímo na kůži

16. července 2011 v 22:39 | Dabelinka |  Antikoncepce
O tom, že kůže je schopna efektivně přijímat léčivé látky, věděli už ve starém Egyptě, kdy na léčení používali nejrůznější hojivé masti. Transdermální aplikace léčiv (trans dermis = lat. přes kůži) je v současnosti rychle se rozvíjejícím odvětvím a náplast je již běžně užívána v několika oblastech léčby - např. k tlumení silné chronické nebo lokální bolesti, kinetóz, k odvykání kouření, k hormonální substituční léčbě žen po menopauze, k léčbě hypertenze, anginy pectoris a k prevenci početí hormonální antikoncepcí.

Panenství

11. července 2011 v 8:35 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
Některé dívky se při menstruaci vyhýbají tamponům, prý protože mohou přijít o panenství. Zvláště dívky, které pocházejí z arabských zemí, jsou na pozoru. Při prvním manželském sexu jejich partner očekává, že budou hojně krvácet. Co když ale nekrvácí? Měla už sex a někým jiným? Pokud manžel takové ženy dodržuje pravidla, tak žena bude pravděpodobně ukamenována nebo jinak ztrestána.

Příznaky těhotenství

1. července 2011 v 12:26 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Jste neustále unavená? Máte pocity na zvracení? Vynechala Vám menstruace? Pak můžete být těhotná. A to i pokud berete antikoncepci - 100% spolehlivá je jen sexuální abstinence. Čím dříve budete vědět, že jste těhotná, tím dříve také Vašemu dítěti můžete poskytnout to, co potřebuje. kromě toho je důležité vynechat alkohol a cigarety a snížit konzumaci kávy. Pokud berete léky, možná bude nutné je buď vynechat, snížit dávku nebo je změnit.

Opakované (habituální) potrácení

1. července 2011 v 12:24 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Těhotenská ztráta je pro každou ženu a jejího partnera psychickou zátěží. Časná těhotenská ztráta je jedním z velice častých jevů, a to až u 75 % párů plánujících těhotenství, většina z těchto těhotenství však probíhá nepozorovaně a oplodněné vajíčko odejde spolu s menstruačním krvácením. U těhotenství, která byla zjištěna, dojde asi u 20 % ke spontánnímu potratu nebo mimoděložnímu těhotenství. Zkušenost s dvěma potraty má asi 5 % párů, a 1 % párů má zkušenost se 3 a více potraty.
Jako opakované potrácení se označuje stav, kdy dojde k více než 2 potratům.

Metadon v těhotenství a při kojení

1. července 2011 v 12:22 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Současnou metodou léčby těhotných žen závislých na heroinu (a obecně opiátech) je terapie metadonem. Metadon je dlouhodobě působící lék ze skupiny opiátů užívaný také k léčbě bolesti. Ačkoliv jsou výsledky pro matku i dítě v rámci nežádoucích účinku na zdraví výrazně lepší než při užívání heroinu, přesto se dítě rodí závislé na metadonu a je nutná poporodní detoxikace.

Marihuana v těhotenství

1. července 2011 v 12:20 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Marihuana je látka získávaná z rostliny zvané Cannabis sativa. Má částečně i léčivé účinky může se používat proti nechutenství, bolesti a křečím. Nicméně vzhledem k jejím účinkům na snížení IQ, celkovému zhoršení mentálních schopností a sklonem k závislosti je v tomto smyslu užívána jen u těžce nemocných pacientů. Počet lidí zneužívajících marihuanu se neustále zvyšuje, a to včetně žen v plodném věku. Bohužel s konzumací marihuany je také často ruku v ruce konzumace alkoholu, nikotinu a ostatních drog. Procento těhotných žen konzumujících marihuanu se odhaduje na minimálně 10 %.

Kouření a těhotenství

1. července 2011 v 12:17 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
Hodně žen si možná řekne " i když jsem těhotná, tak pár cigaret denně přece nemůže ničemu uškodit" - chyba ! Bohužel - je to tak, že každá dávka nikotinu vede k poruchám prokrvení placenty a následně k nedostatečnému zásobení nenarozeného dítěte kyslíkem a ostatními živinami. Následky jsou nízká porodní váha, nitroděložní smrt plodu nebo hyperaktivita dětí a poruchy učení v době školní docházky.

Alkohol a těhotenství

1. července 2011 v 12:15 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Dle některých lékařů a studií je možné pít určité množství alkoholu i v těhotenství, jiní lékaři a studie naopak tvrdí, že není zcela možné určit přesné množství alkoholu, které již má negativní dopad. Pití alkoholu se tak stává ruskou ruletou o zdraví Vašeho dítěte. Trvalým faktem je to, že pokud pijete alkohol, Vaše dítě ho přes placentu "pije" taktéž. V těle nenarozeného dítěte pak alkohol zhoršuje využití kyslíku a energie pro stavbu mozkových buněk a ostatních orgánů v těle. Je vhodné alkohol vynechat již v době, kdy těhotenství plánujete.

Výživa v těhotenství

1. července 2011 v 12:10 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Doporučena je plnohodnotná strava bohatá na vitamíny a minerály, protože se zejména v období těhotenství a kojení nároky podstatně zvyšují. V řadě případů není možné potřebu dostatečně pokrýt, proto je vhodné některé ze živin dodávat v podobě potravinových doplňků.

Solárium v těhotenství

1. července 2011 v 12:07 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství

Ačkoliv propůjčí návštěva solária v podzimních a zimních měsících pokožce "zdravější" nádech, je realita co se týče zdraví jiná. Hnědé zbarvení pokožky je její obranou proti škodlivým UV paprskům. Dlouhodobá expozice UV paprskům urychluje stárnutí kůže a zvyšuje riziko onemocnění rakovinou kůže (melanomem).

Solária produkují UV A paprsky, tj. stejné záření, které obsahuje přirozeně i sluneční záření. To znamená, že návštěva solária není zdravější než opalování na přímém slunci, naopak - může být v některých případech i nebezpečnější. Opakovaná a dlouhodobá expozice UV záření zvyšuje riziko onemocnění rakovinou kůže a vede také k poškození očí (podráždění spojivek, oční zákal..), a to především při návštěvách solária bez speciálních brýlí.

V průběhu těhotenství je pokožka citlivější vlivem hormonálních změn. Je tedy i náchylnější ke spálení a rozsáhlejšímu poškození UV paprsky. V těhotenství také dochází ke zvýšené pigmentaci některých míst na těle jako je například oblast obličeje (chloasma) nebo břicha. Tyto změny vznikají vlivem zvýšených hladin pohlavních hormonů v těle. Vlivem UV záření pak dojde ke zvýraznění změn, pigmentace také mohou zůstat trvale (jinak pigmentace po těhotenství z velké části mizí).
Solárium vyžaduje polohu vleže na zádech, což není vhodná poloha zejména v posledním trimestru těhotenství (viz článek o syndromu dolní duté žíly).

Jak je tomu stran škodlivosti UV záření pro plod ještě není zcela jasné. Předpokládá se možný negativní vliv expozice UV záření na výskyt kyseliny listové v těle (silná expozice UV nejspíše vede k jejímu zničení). Kyselina listová je důležitá především v prvních měsících těhotenství pro správný vývoj nervové soustavy, tj. mozku a míchy plodu.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti