Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Květen 2011

Těhotenství 2. měsíc

21. května 2011 v 11:17 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
2. měsíc

Embryo dosáhlo velikosti zrnka rýže.

Fyzické změny

Už nemáte menstruaci. Můžete se cítit unavená, ospalá, často chodit močit, pociťovat nevolnost, může vás bolet hlava nebo můžete mít špatné trávení.

Emoční změny

Vznětlivost, náhlé změny duševních stavů, plačtivost, negativismus, nedůvěřivost, zlost, radost, nadšení - to vše patří k prvním měsícům těhotenství.

Změny chuti

Odpor k některým druhům jídla, ranní nevolnosti. Nepřejídejte se a vyhněte se tučným pokrmům.

Spánek

Váš organismus pracuje více než obvykle. Takže spěte podle potřeby, denně cvičte a vyvarujte se příliš vyčerpávající fyzické práce.

Relaxace

Dopřejte si lázeň, ale ne příliš horkou. K uvolnění stačí pár cviků. Kdykoli na vás v práci dolehne stres, měla byste si dát pauzu.

Těhotenství - 1. měsíc

21. května 2011 v 11:17 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
1. měsíc

Je obdobím, kdy se ptáte, jestli jste, nebo nejste v jiném stavu.
Zárodek je velký jako hrot tužky a je možné, že bude vidět ve čtvrtém týdnu na ultrazvuku.
Mohou nastat první fyzické změny: Vynechání menstruace, únava, mírné děložní stahy, citlivější prsy.

Emoční změny


Říkáte si, zda jste, nebo nejste těhotná, obáváte se možných komplikací, bojíte se i samotného pomyšlení, že budete matkou a jaký to bude mít dopad na vaši kariéru, manželství, současný životní styl. Máte pocit přeplněnosti.

Změny chuti


Může se stát, že vám některé potraviny budou velmi chutnat nebo naopak nechutnat. Máte-li podezření, že jste těhotná, můžete začít brát denně 800 mikrogramů kyseliny listové.

Spánek


Dost možná se budete cítit unavená a ospalá. To, že víc spíte, vám může pomoci, ale nebuďte překvapená, když se budete cítit unavená bez ohledu na to, jak dlouho spíte.

Vyvarujte se stresu


Místo abyste se začala ptát, co se to s vámi děje, udělejte si těhotenský test. Testy, které si můžete udělat doma 14 dnů po vynechání menstruace, stoprocentně ukážou, zda jste těhotná, a testy, jež si můžete nechat udělat u gynekologa, to ukážou již po týdnu od početí.

Dospělost

21. května 2011 v 10:07 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Dospělost formálně začíná od 18 věku života, ovšem v psychologii se tento pojem týká až od 20 roku života. Člověk by v tomto věku měl být fyzicky i psychicky zralý. Tato etapa života do 30 let je charakteristická tzv. vrcholem sil. To znamená, že člověk v tomto věku má největší sílu jak fyzicou tak psychickou. Ženy bývají v tomto období nejplodnější. Člověk více zamýšlí na rodinu, práci, finance a není tak nezodpovědný jako za mládí (tedy alespoň někdo). V dospělosti hodně lidí shání spolehlivou a finančně dobře ohodnocenou práci a hledají své životní partnery/partnerky. Pak je doba prvního manželství a narození dětí. Kdy vlastně člověk se více soustředí na život dítěte.
Léta po 40 jsou krití středního věku. Člověk se ohlíží na svůj prožitý život a přemýšlí zda je jeho život uspokojivý. Někteří lidé se snažejí i dohnat to co v životě ještě chtěli dokázat. Často se také lidé rozvádějí. Člověk ve starší dospělosti se vyznačuje vyrovnaností, zralostí a schopnosti těžit ze svých zkušeností.

Adolescence

21. května 2011 v 9:56 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Adolescence je období mezi 15 až 20 věkem. Adolescence se také jinak říká - mladá dospělost.
V tomto období je člověk sice fyzicky už dospělý, ale tzv. si jisté věci v hlavě urovnává, aby se mohl stát dospělým. Je to věk ve kterém se rozvíjí city, hodnoty v životě a názory. Zpravidla lidé v tomto věku už nejsou tak roztěkaný svými názory jako lidé v pubertě. Touží po nezávislosti a někteří jsou již hodně nezávislí na rodičích. V tomto věku nabývá člověk rozumu a hodně lidí v tomto věku začíná svůj sexuální život.

Puberta

21. května 2011 v 9:45 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Kdy začíná puberta?
Puberta může začít už v 7 letech nebo až ve 13, ale obvykle nastupuje kolem 10 roku života. Celý tento proces může trvat 1 1/2 až 4 roky. Obecně se dá říci, že dívky mohou první menstruaci očekávat 2-3 roky poté, co se jim začalo vyvíjet poprsí.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti