Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Sexuální dysfunkce žen

10. října 2010 v 9:22 | Dabelinka |  Sex

Bolest při sexu

je stav, který postihuje častěji ženy, možnými příčinami je vaginismus anebo problémy s lubrikací, sexuální kontakt může být bolestivý i při různých zánětlivých onemocněních a mykózách, častou příčinou je ale také nedostatečná předehra (a následkem toho snížená lubrikace) a nedůvěra k partnerovi.

Vaginismus

je stav, kdy je pro ženu kvůli nechtěným bolestivým stahům téměř nemožný jakýkoliv průnik do pochvy. Může jít o sexuální styk, aplikaci tamponu nebo gynekologickou prohlídku. Tento nepříjemný stav vzniká kvůli podmíněnému reflexu svalů dna pánevního, který působí náhle vzniklé napětí v pochvě. To je příčinou toho, že jakýkoliv průnik do pochvy je velmi bolestivý nebo téměř nemožný. Žena trpící vaginismem nemůže kontrolovat napětí svalů. Vaginistický reflex lze přirovnat k reakci oka, které se zavře, přiblíží-li se k němu nějaký předmět.

Dyspareunie

Je bolest v oblasti genitálu spojená s pohlavním stykem.

Lubrikace

Abyste se vyhnula nepříjemným pocitům a bolestivému pohlavnímu styku, je důležitá přiměřená lubrikace - zvlhčení pochvy. Prvním krokem je přiměřená stimulace pochvy před pohlavním stykem, ale dobrým pomocníkem může být i volně prodejný lubrikant. Existují lubrikanty na vodní i olejové bázi. Již samotná aplikace lubrikantu může být příjemným způsobem, jak se dostat do té správné nálady, může být i součástí předehry před vlastním pohlavním stykem.

Problémy s orgasmem

Neboli
orgastická dysfunkce
se projevují oddálením nebo neschopností dosažení orgasmu při dostatečné sexuální stimulaci a vzrušení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti