Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Srpen 2010

Přechod

31. srpna 2010 v 17:37 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
Přechod neboli klimakterium není nemoc. Klimakterium je přirozenou součástí fyziologického procesu stárnutí ženy. Nelze se mu tedy vyhnout. Lze však získat informace o tom, co tento fyziologický proces s sebou přináší, jaké změny v tělesném či psychickém fungování ženy s ním souvisejí - ať již pozitivní, či negativní. Také lze uvažovat o tom, jak tyto negativní změny zmírnit, či dokonce eliminovat. Přechod nutně neznamená snížení kvality života. Naopak. V současné době existuje mnoho léků, pomůcek, doplňků a rad, které ženám pomáhají stárnout důstojně.
Ze slova přechod jasně vyplývá, že se jedná o změnu stavu, v tomto případě "přechod" z plodného období ženy do období neplodného. Na počátku klimakteria se postupně snižuje hladina ženských pohlavních hormonů (estrogenu a gestagenů) a v malé míře též mužského pohlavního hormonu testosteronu. Do té doby byla žena díky cyklickému přídělu hormonů schopna počít a donosit dítě. V reprodukčním období byla žena také mnohem více chráněna proti kardiovaskulárním chorobám (na rozdíl od mužů).
Klimakterium neboli přechod vede k menopauze, tedy k poslední menstruaci v životě ženy. Dochází k ní ve chvíli, kdy se produkce hormonů vaječníky zcela zastaví. O menopauze však můžeme hovořit až po 12 měsících chybění menstruace. Vliv hormonů se ovšem neomezuje pouze na reprodukční orgány, ale zasahuje více či méně téměř do všech řídicích funkcí těla. To znamená, že úbytek hormonů se neprojeví pouze neschopností plodit, ale má vliv i na mnoho jiných tělesných i psychických oblastí.

Ženská masturbace

31. srpna 2010 v 17:31 | Dabelinka |  Masturbace
Mnoho žen ještě stále žije v představě, že orgasmus je možno zažít jen vaginálně (tj. v pochvě). Zkoušejí různé pomůcky, které si zavádějí do pochvy, a doufají, že tak dosáhnou vyvrcholení. Tímto způsobem je však schopno se uspokojit pouze malé procento žen. Většina žen je dráždivá tzv.klitoridálně. Klitoris (česky poštěváček) je malý hrbolek v místě, kde se sbíhají malé stydké pysky. Tento nepatrný kousek tkáně má v sobě vysoký počet nervových zakončení a může být zdrojem velké rozkoše. Klitoridálně dráždivé ženy tedy k dosažení vyvrcholení vlastně partnerův penis nepotřebují. Pyj mnohdy slouží jen ke zvýraznění nebo obohacení příjemného prožitku. Na samotné dosažení vrcholu ale mívá jen dost malý vliv, což je v naprostém rozporu s neustále omílaným mýtem "na velikosti záleží…"
Ano, jsou ženy, které jsou dráždivé vaginálně a pro které penis je zdrojem rozkoše. Ale co se týče velikosti i zde platí, že všeho moc škodí. Já jsem se za svůj život setkala s jedinou ženou, která hovořila o velkém penisu jako o přednosti. Ty ostatní uváděly, že na kvalitu jejich sexuálního života velikost penisu jejich partnera prostě nemá vliv.

Ženská ejakulace

31. srpna 2010 v 17:29 | Dabelinka |  Masturbace
O ženské ejakulaci se při tom zmiňovali již Aristoteles nebo Galén a velmi pečlivě ji prostudoval v roce 1672 holandský anatom Regnier de Graaf. Jako mnoho jiných velkých objevů však upadla v zapomnění a byla vzkříšena až o 300 let později.
Ženskou ejakulaci neboli "mokrý orgasmus" podle statistik prožilo nebo prožívá 30-40 % žen. Tato čísla jsou vyšší, když je dotaz položen anonymně. Některé ženy ji zažívají pravidelně, u jiných proběhne třeba jen jednou za život, a jsou ženy, jež pozorují cyklický vzorec, který souvisí s fázemi jejich menstruačního cyklu. Některé ženy ejakulaci zažily v posledních týdnech těhotenství, což pravděpodobně souvisí s tlakem dítěte.
Každopádně je zřejmé, že o ženské ejakulaci zdaleka není takové povědomí jako o mužské. Proto si mnohé ženy nejsou vůbec vědomy, že to, co u nich při milování, masturbaci či orálním styku probíhá, je doslova ejakulace. Bohužel je o ní dost nízká informovanost i mezi praktickými lékaři či gynekology. Mnohé ženy, které se na svého lékaře obrátí s dotazem, tak obdrží mylnou odpověď, že se u nich jedná o únik moči. Ženská ejakulace je však něco naprosto jiného.

Orgasmus u ženy

31. srpna 2010 v 17:26 | Dabelinka |  Masturbace
Ženský orgasmus je neustále obestřen jakýmsi tajemstvím. Není tak explicitní jako mužský. Až 8 % žen orgasmu nedosahuje nikdy, 17 % v menšině styků, 21 % dosahuje orgasmu asi v polovině styků, 28 % ve většině a 27 % vždy nebo téměř vždy (Weiss, Zvěřina: Sexuální chování v ČR - situace a trendy, 2001). Mnoho žen tedy k orgasmu nedochází tak často či tak lehce, jak by si představovaly. Orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako orgasmus muže. Mnoho žen se dosahování orgasmu musí naučit. Tento článek by měl sloužit jako inspirace, co vše je možné udělat, aby orgasmus u ženy nastal. Nebudeme se tedy zabývat situací, kdy žena s orgasmem problém nemá.

Nový vzhled blogu - fialový

15. srpna 2010 v 2:07 | Dabelinka |  O blogu a mně
Tááákže blog dostal nový, fialový design. V záhlaví můžete vidět kámen Ametyst, který pomáhá proti stresu a na celkové zklidnění, také pomáhá na lepší spánek. Tak třeba vás tento design bude zklidňovat.  Doufám tedy, že se vám design líbí a pokud ne tak nic.
Mějte se hezky a užívejte prázdniny.


náhled na starý design


dabelinka_modr_desigm.gif (382 KB)

Jsem doma:)

7. srpna 2010 v 20:54 | Dabelinka |  O blogu a mně
Ahoj Holky, jsem už zpátky doma. U babičky to bylo nic moc dneska a v pátek pršelo tak jsme museli být jenom uvnitř. 
Mimochodem tento měsíc bych ráda změnila design počítejte s tím, že bude fialový:) a taky sna přidám nové články.
Tak jo jdu se kouknout na dotazy a odpovědět na ně.

Jedu k babičce

5. srpna 2010 v 7:14 | Dabelinka |  O blogu a mně
Ahoj holky, chci se zde předem omluvit, jedu už dneska k babičce a vrátím se asi až v sobotu, takže nebudu moci odpovídat na dotazy. Prosím vydržte nebo vám poradí někdo jiný. 
Mějte se hezky ahoj:-)
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti