Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Červen 2010

Káva chrání před rakovinou dělohy

18. června 2010 v 1:45 | Dabelinka |  Užitečné rady
Nadměrná konzumace kávy sice škodí, ale dva až tři šálky denně jsou podle lékařů bezpečným množstvím. A tohle množství kávy konzumované denně navíc chrání ženy před rakovinou dělohy.
Podle studie z Mayo Clinic dva šálky kávy denně skutečně výrazně snižují riziko rakoviny dělohy, přičemž právě toto nádorové onemocnění je ze všech týkajících se ženských pohlavních orgánů nejčastější.

"Ze studie vyplývá, že mezi dvaceti tisícovkami žen, které byly v rámci výzkumu sledovány, ty, které pily dva a více šálků kávy denně, znatelně méně často onemocněly rakovinou dělohy či endometria ve srovnání s ženami, které nepily kávu vůbec," uvedli autoři studie z Mayo Clinic pro televizi CBS.

Nejpodivnější mýty kolem ženských dnů

18. června 2010 v 1:45 | Dabelinka |  Užitečné rady

Slovo menstruace považuje spousta lidí zřejmě za neslušné. Proč bychom jinak slýchali z televize konstatování, že menstruující žena má své dny? Menstruace obtěžuje ženu často déle než polovinu života. Pravidelné krvácení z rodidel představuje nespornou nepříjemnost a jakousi životní komplikaci.

Nežádoucí reakce na očkování proti rakovině děložního čípku

18. června 2010 v 1:44 | Dabelinka |  Ženská vyšetření
Od října 2006 je na evropském trhu očkovací látka proti lidským papilomavirům podezřelým ze vzniku rakoviny děložního čípku Gardasil (také s obchodním názvem Silgard, vývoj vakcíny prováděla firma Merck § Co., evropskou distribuci zajišťuje Sanofi Pasteur MSD).

Premenstruační syndrom: zbytečné trápení

18. června 2010 v 1:42 | Dabelinka |  PMS

Premenstruačními příznaky trpí každý měsíc až osmdesát procent žen v reprodukčním věku. U 13 až 26 procent z nich jde o stavy natolik závažné, že zasahují do běžných denních aktivit. Nejzávažnější formou je premenstruační dysforická porucha, která se vyskytuje u tří až osmi procent žen. Je ale zcela zbytečné se trápit a považovat tyto potíže za nezbytnou "součást ženského údělu". Stačí vyhledat odbornou pomoc.
Premenstruační syndrom je problém, který provází ženy od nepaměti. Důkazem jsou i historické texty. O příznacích, spojených s premenstruační fází cyklu, se již v roce 307 př. n. l. zmiňuje Hippokrates. Název premenstruační tenze zavedl v roce 1931 gynekolog Robert Frank a zhruba o dvacet let později, v roce 1953, Katherina Dalton popisuje premenstruační syndrom.

Rizikové faktory vzniku rakoviny prsu

18. června 2010 v 1:40 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
"Milého" člověka, který nikdy není nepříjemný k ostatním, omlouvá se za všechno, dokonce i za svou nemoc, postihne rakovina spíše než osobu vyjadřující své pocity (trvalá zlost určitě není zdravá; jde též o chronickou nerovnováhu a přispívá k srdečnímu onemocnění). U žen zachovávajících vždy klid, např. když jim lékař sdělí, že je nutné odstranit bulku v prsu, se vyskytuje rakovina častěji než u žen, které ponechají průchod svým pocitům z nebezpečí, které přináší život ohrožující onemocnění.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti