Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Duben 2010

Vyšetření děložního čípku

15. dubna 2010 v 19:22 | Dabelinka |  Ženská vyšetření
Vyšetření děložního čípku, Papanicolaoův (Pap) test je součást gynekologického vyšetření. Slouží k hodnocení buněčných změn na děložním hrdle v rámci prevence nádorů. Novou metodu diagnostiky a prevence gynekologických nádorů pomocí hodnocení buněčných změn z vaginálních stěrů zavedl v roce 1928 do praxe řecký gynekolog George Nicholas Papanicolaou
Vyšetření děložního čípku, Papanicolaoův (Pap) test je součást gynekologického vyšetření. Slouží k hodnocení buněčných změn na děložním hrdle v rámci prevence nádorů. Novou metodu diagnostiky a prevence gynekologických nádorů pomocí hodnocení buněčných změn z vaginálních stěrů zavedl v roce 1928 do praxe řecký gynekolog George Nicholas Papanicolaou

Menstruace jako tabu

15. dubna 2010 v 19:21 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Menarche je příliš často označována za jakousi temnou událost.
Zanette Lewis ve svém příběhu Ztráta a nabytí zodpovědnosti píše o tom, že menarche byla v dějinách označována jako věk, kdy může být otrokyně prodána jako žena. ¨

Hysteroskopie

15. dubna 2010 v 19:18 | Dabelinka |  Ženská vyšetření
Hysteroskopie je endoskopické vyšetření dělohy. Pomocí zvláštního neohebného nástroje umožňuje lékaři prohlédnout její vnitřní dutinu. První hysteroskopii provedl v roce 1869 Pantaleoni. Jeho tehdejší přístroj díky nedokonalému zobrazení ještě neumožňoval širší použití. To nastalo až po zdokonalení optického systému a zavedení skleněných vláken.

Jak kalíšek používat?

2. dubna 2010 v 7:15 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek
Zkuste si první zavedení kalíšku ještě před začátkem menstruace, protože každá žena musí najít umístění kalíšku, které bude právě pro ni optimální.
Pro Vás nejoptimálnější polohu a způsob zavedení objevíte už během první menstruace, při níž budete kalíšek používat. Pro větší jistotu můžete ze začátku používat společně s kalíškem slipové vložky. Poté jistě zjistíte, že kalíšek je velmi pohodlné a zároveň čisté řešení hygieny.
Před začátkem každé menstruace kalíšek musíte vyvařit (stačí 10 minut)!

Gynekologické vyšetření

1. dubna 2010 v 9:23 | Dabelinka |  Ženská vyšetření

Jsem bez obtíží. Musím k lékaři?

Gynekologické vyšetření je vyšetřením preventivním. Prevencí rozumíme předcházení vzniku určitého onemocnění. V gynekologii se to týká především nádorů děložního čípku. Tedy té části dělohy, která vyčnívá do pochvy. Důležité je včas rozpoznat takzvané dysplazie děložního čípku. To jsou stavy, které nádorem ještě nejsou, ale jsou vysoce rizikové pro vznik nádoru v budoucnosti. Pokud takový stav zjistíme, můžeme ho pouze sledovat nebo odstranit malým operačním výkonem.
V ČR se vyšetření obvykle provádí 1x ročně. V některých případech může lékař doporučit kontroly častěji. Na prohlídky by žena měla chodit od zahájení pohlavního života a v intervalech podle rizika. Určitě každá žena nad 20 let by měla být gynekologicky vyšetřena. Vyšetření bývá nebolestivé, trvá pouze pár minut

Často kladené dotazy

1. dubna 2010 v 9:18 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek

Není kalíšek příliš velký?

Není. Verzi Mooncup B a LadyCup S mohou používat i dívky s úzkým poševním vchodem. LadyCup S je vhodný pro dívky, které ještě neměly pohlavní styk.

Vyjádření gynekologa ke kalíšku

1. dubna 2010 v 9:13 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek
Menstruační kalíšek (Mooncup, LadyCup) vzhledem k použitému materiálu nepodněcuje vznik svědivého výtoku (mycosy). Protože se na čípek děložní jakoby navléká, nezabraňuje odtoku krve z dělohy. Je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk. Panny mohou používat kalíšek jen v některých případech.
MUDr. Marcela Bittnerová
S menstruačním kalíškem Mooncup jsem se seznámila vlastně náhodou přes přítelkyni, která ho již delší dobu používala. Až do současnosti jsem bez problémů používala tampóny a o kalíšcích jsem nevěděla. Ke kalíšku jsem zprvu přistupovala poněkud rezervovaně, ale ten nápad se mi zdál natolik zajímavý, že jsem se rozhodla ho vyzkoušet. S menstruačním kalíškem Mooncup jsem byla tak spokojená, že jsem se rozhodla ho používat i nadále místo tampónů. Následující řádky obsahují mé osobní úvahy ohledně kalíšku Mooncup.
Pozitiva menstruačního kalíšku Mooncup:
·
dobrá cena (i když se to na začátku nezdá, každá žena si velmi rychle spočítá, že se jí zanedlouho náklady vrátí)
·
ekologičnost a dlouhá životnost (používáte stále jeden kalíšek a ne spousty vložek nebo tampónů a tím šetříte životní prostředí)
·
je to vynikající alternativa k vyzkoušení pro ženy, které nesnáší tampóny (kalíšek se dobře přizpůsobí a není v těle cítit)
·
materiálem je kvalitní silikon a při jeho správném používání a vyprazdňování dle návodu nehrozí pomnožení patologických mikroorganismů (zde je to stejné jako při používání tampónů s tím rozdílem, že při používání kalíšku nebyl popsán syndrom toxického šoku), je intaktní a jeho používání se obejde naprosto bez zápachu
·
větší jistota při používání - díky podtlaku a dobrému přilnutí kalíšku nehrozí, že bude podtékat (narozdíl od tampónů, které po naplnění krví prosakují)
·
jednoduchá údržba, snadné a nenápadné skladování (roztomilé balení do látkového sáčku)
·
je ihned po ruce (nemusíte rychle shánět vložky nebo tampóny a strachovat se, že jste je zapomněly koupit) a je skladný (velmi uvítáte zejména při cestování)
·
bezproblémové používání při nejrůznějších sportech včetně plavání, já jsem ocenila zvláště jeho výbornou využitelnost při delším cestování i v horších hygienických podmínkách Otázky k úvaze ohledně kalíšku Mooncup:
·
nedoporučila bych jeho používání u mladších dívek, které ještě neměly pohlavní styk (i když to samozřejmě technicky vyloučené není)
·
na zvážení je používání kalíšku u žen, kterým nějak výrazně vadí pohled na krev (přeci jen se v kalíšku nějaká nahromadí, zvláště při silnější menstruaci :-))
·
rozhodně nelze používat kalíšek při sexu (každý si jistě důvod domyslí :-)) MUDr. Dana Hrnčiariková


Kterou velikost zvolit?

1. dubna 2010 v 9:11 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek Mooncup i LadyCup je dostupný ve dvou velikostech.

Mooncup
Velikost A má průměr 46 mm a délku 50 mm.
Velikost B má průměr 43 mm a délku 50 mm.

LadyCup
Velikost L má průměr 46 mm a délku 53 mm.
Velikost S má průměr 40 mm a délku 46 mm.

Historie menstruačních kalíšků

1. dubna 2010 v 9:08 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek

Historie

První menstruační kalíšek byl patentován výtvarnicí Leonou Chalmers roku 1937. Sériová výroba se zpozdila z důvodu nedostatku výchozí suroviny - gumy v období po 2. světové válce. Proto první výrobky přišly na trh až v 50. letech 20. století v severovýchodní Americe. Avšak mezi ženami nebyla v té době vůle užívat hygienické pomůcky tohoto druhu, a tak produkt nebyl úspěšný a na trhu se neudržel.
V roce 1987 byl vyvinut jiný menstruační kalíšek v USA, avšak u mnoha žen se objevily alergické reakce na použitý materiál na bázi latexu.
Menstruační kalíšek Mooncup, který se začal v roce 2002 vyrábět v Anglii je z měkkého silikonu. To je materiál, který nevyvolává žádné alergické reakce, a proto se tento produkt osvědčil a buduje si na trhu silnou pozici. Je pozitivně přijímán zejména lidmi, kteří mají silné povědomí o ochraně životního prostředí a problematice zdraví.
Menstruační kalíšek LadyCup začala vyrábět česká firma Jaguara s.r.o. v roce 2007.


Přípravky pro prevenci a léčbu vaginálních mykóz

1. dubna 2010 v 9:06 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci

Přípravky pro prevenci a léčbu vaginálních mykóz

Mycí gel s aktivním stříbrem se dodává slisovaný do kostky, a tak tvarem připomíná normální mýdlo. Gel ale mýdlo neobsahuje. Je pH neutrální a díky obsahu iontů stříbra má desinfekční účinky. 1 kostka gelu stojí 455,- Kč.
Gel z dužiny listů Aloe Vera obsahuje minerální látky, vitamíny, esenciální aminokyseliny, flavonoidy, antioxidanty a cukry. Všichni známe pozitivní účinky Aloe na popáleniny. Gel z aloe má ale také antibakteriální a fungicidní účinky. Aktivní cukry obsažené v aloe stimulují navíc imunitní systém.
Užívání 30 ml (2 polékové lžíce) dvakrát denně po dobu alespoň jednoho měsíce působí jako účinná prevence proti vaginálním mykózám. Lahev 1 L gelu stojí 922,-Kč a gel je u nás k dostání s broskvovou nebo medovou příchutí.
Koncentrát gelu z Aloe Vera můžeme aplikovat lokálně - tedy na noc zavést do pochvy - zavádí se asi 10 ml. Pokud už máte dost používání chemie, kdykoli přijde nějaké svědění, nebo pálení, zkuste léčbu koncentrátem Aloe Vera. Rozhodně se Vám uleví. Aloe Vera také napomáhá obnovení přirozené mikroflóry v pochvě a tak působí zároveň jako prevence další infekce. Tubu se 100 ml Aloe Vera gelu prodáváme za 492,- Kč
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti