Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Únor 2010

Zkušenosti s používáním menstruačního kalíšku

26. února 2010 v 20:33 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek

Zkušenost: Kalíšek a potápění
O Vánocích jsem se jela potápět do Egypta. Měla jsem obavy, zda bude kalíšek fungovat i pod vodní hladinou. Vše dopadlo dobře, nakonec jsem stihla odmenstruvat před zimní dovolenou. Kalíšek jsem ale využila letos v dubnu, kdy jsem se jela potápět znovu a těsně před dovolenou mi lékař vyndaval antikoncepční tělísko a já docela silně krvácela, takže jsem pěla na kalíšek slávu, protože mě zachránil a já se mohla účastnit potápění bez omezení. Vše bylo bez problémů. Opravdu jsem ráda, že jsem se odvážila a zakoupila jsem si tento malý zázrak.
Dcera ho již také používá a chválí si ho, neboť je motorkářka a na motorku se vložky moc nehodí, tampony nemusí. Nechápu, že se tomu ženy brání. Od loňského roku jsem s kalíškem seznámila spoustu žen, ale žádná si ho nepořídila, neví o co přicházejí!!!!
Jana

Děláte ještě nějaký jiný sport nebo něco zajímavého?

· jízdu na koni
· snowboarding
· seskoky s padákem
· rogalo
· bungee jumping ......

Kalíšek můžete mít zavedený po celou noc a spolehlivě Vás ochrání.

Je to ideální řešení dámské hygieny při cestování.

Nemusíte přemýšlet, kolik vložek nebo tampónů si vzít s sebou.
Klidně se můžete koupat i během svých dnů. Můžete se slunit v plavkách a neobávat se, kde Vám zrovna vykoukne šňůrka od tampónu.
Při cestování s batohem na zádech nemusíte nosit spoustu vložek nebo tampónů a pořád je v batohu někam přendávat. Nemáte se kde umýt - nemusíte, při používání kalíšku nebudete špinavá od menstruační krve. Ani se Vám nestane, že byste si ušpinila spacák. Navíc nebudete mít špatný pocit z vyhazování hygienických pomůcek během treku v přírodě.

Používání kalíšku je zcela bez zápachu!

Vaše menstruační krev totiž sama o sobě nesmrdí. Nepříjemný zápach začne vydávat až při kontaktu s vložkou nebo tampónem napuštěnými různými deodoranty. A také bakterie, pro které je srážející se krev v buničině ideální domov, vůni zrovna nevydávají.
Připadá Vám to nechutné? Nám taky! Proto používáme menstruační kalíšek, ve kterém se krev shromažďuje ve svém přirozeném tekutém stavu, nezapáchá a bakterie se v ní nezabydlí.
Používání menstruačního kalíšku se doporučuje ženám, které trpívají na vaginální mykózy.
Co je menstruační kalíšek????

15. února 2010 v 17:13 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek

Co je menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšek Mooncup a LadyCup je dámská hygienická pomůcka určená pro mnohonásobné použití. Kalíšek se zavádí dovnitř do pochvy, kde se do něj sbírá menstruační krev.
Každé 4 až 8 hodin (podle toho, jak je silná Vaše menstruace) je nutné kalíšek vyjmout a vyprázdnit. > Kalíšek pojme asi 30 ml tekutiny. Kalíšek díky tomu budete muset vyprazdňovat méně často, než si vyměňujete tampóny nebo vložky. Na rozdíl od tampónů se krev do kalíšku neabsorbuje, kalíšek je možné po vyjmutí umýt a znovu použít.
Menstruační kalíšek je vyroben z měkkého silikonu, po zavedení těsně přilne ke stěně pochvy a tak je zaručeno, že krev stéká pouze do kalíšku a ne ven.
Odpovědi na otázky, které většinu žen napadnou jako první:
Menstruační kalíšek je ze zdravotního hlediska lepší než tampóny. Silikon, ze kterého je kalíšek vyroben, je na rozdíl od materiálu tampónů nepřilnavý pro bakterie. To znamená, že se bakterie na kalíšku nemohou množit. Navíc kalíšek není napuštěn žádnými chemikáliemi.
Pokud je kalíšek správně zaveden a správně sedí, nemůže z něj unikat žádná krev a ani nevíte, že ho máte.

Menstruační kalíšek Mooncup či LadyCup

15. února 2010 v 17:09 | Dabelinka |  Menstruační kalíšek
Silikonový > menstruační kalíšek Mooncup nebo LadyCup, můžete používat během celého menstruačního období
  • spolehlivě nahradí tampóny i vložky a to i při velmi silné menstruaci
  • je vhodná hygienická pomůcka pro ženy v každém věku
  • je ideální pro všechny druhy sportů
  • je nenahraditelný při cestování
Menstruační kalíšky Mooncup i LadyCup se prodává za 550,- Kč přibližně.


Inkontinence trápí těhotné i ženy po přechodu

15. února 2010 v 17:08 | Dabelinka |  Ženy a menstruační cyklus
V Česku je jí postiženo více než 350 000 žen! Nyní je k dispozici jednoduché operativní řešení…
Inkontinence je stav, kdy člověk není schopen sám vědomě regulovat odchod moči (případně stolice) z těla. Nejčastěji se týká žen, během svého života se s inkontinencí setká každá druhá.

K úniku moči stačí jen kýchnutí,zakašlání, smích, zvednutí břemene nebo jakákoliv sportovní aktivita, při které se zvýší nitrobřišní tlak. Nesprávně si stresovou inkontinenci pacientky spojují s psychickým stresem.
Nekontrolovaný odchod moči však způsobuje zvýšená pohyblivost hrdla měchýře a močové trubice, nebo nedostatečná činnost vnitřního svěrače.

Další formou inkontinence je urgentní nucení, kdy pacientky musí okamžitě vyhledat toaletu.
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti