Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Prosinec 2009

Techniky ženské masturbace

31. prosince 2009 v 12:52 | Dabelinka |  Masturbace
Rolling - válení

Toto je základní technika, kdy uchopíte ukrytý klitoris mezi palec a ukazováček. Můžete začít s pomalým jemným válením mezi prsty. Postupně přidáváte na rychlosti a tlaku tak, aby pocity se vzrůstajícím vzrušením byly co nejpříjemější.

Masturbace neboli onanie

31. prosince 2009 v 12:51 | Dabelinka |  Masturbace
Obecné vysvětlení pojmu - masturbace neboli onanie je běžný projev lidské sexuality.
S masturbací obvykle lidé začínají v období dospívání. V dospívání se člověk začíná zajímat o své tělo a reakce na různé děje. A masturbace je jedna z nich. Člověk tím zjistí, že ty pocity jsou mu to příjemné a zažívá orgasmy tím pádem začne masturbovat častěji, ba i pravidelně. Masturbovat můžou i děti, ale nemají tušení o co jde. Spíše jim to přijde jen jako příjemný pocit. Masturbace je velmi dobrá na budoucí sexuální život, protože pomáhá jak už bylo řečeno poznávat reakce vlastního těla a proto člověk bude vědět co ho vzrušuje a co nikoliv.
Masturbují i lidé co mají sexuální život pravidelný jen masturbaci považují jako doplněk sexuálního života.
Ženy si obvykle dráždí:
  • Poštěváček
  • Vulvu
  • Pochvu
  • A další erotogenní zóny
Muži si dráždí:
  • obvykle jen penis
  • případně i varlata
K masturbaci se můžou používat i erotické pomůcky, které si můžete zakoupit v sexshopu, nebo na internetu.

Trápí vás výtok či svědění?

31. prosince 2009 v 12:49 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Pochva je normálně osídlena směsí bakterií, které jsou ve vzájemné rovnováze. Hlavním druhem bakterií zajišťujícím zdravé poševní prostředí a stabilitu mezi bakteriemi jsou laktobacily.

Co to jsou a jak se projevují gynekologické záněty?

31. prosince 2009 v 12:48 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Zánětem reaguje organismus na nějakou škodlivinu. Je-li tkáň poškozena, odpoví zánětem. Zvyšuje se prokrvení tkáně, uvolňují se působky, které přivolávají bílé krvinky, aktivuje se činnost fibroblastů, buněk, které jsou schopny vytvořit novou tkáň. Tyto změny můžeme pozorovat jako zčervenání, zteplání, otok, bolest.

Ženská kapavka

31. prosince 2009 v 12:46 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Kapavka (gonorea) je infekce způsobená bakterií Neisseria gonorrhoeae, v běžné řeči často nazývané starým názvem gonokok.
Mikrob (v mikroskopu při obvyklém způsobu barvení podle Grama je to esteticky působící bakterie tvaru dvou červených kávových zrnek) napadá u ženy děložní čípek, odkud se může šířit na dělohu, vejcovody, pánevní pobřišnici (pánevní zánětlivá nemoc). Postihuje také močovou trubici a močový měchýř a pokud se dostane při orálním nebo análním styku do hltanu nebo konečníku, způsobí infekci i tam. Důsledkem infekce je často neprůchodnost vejcovodů s následnou neplodností.
U muže postihuje Neisseria gonorrhoeae močové cesty a projevuje se zánětem močové trubice, z které se pozoruje v akutním stavu výtok (odtud je název "kapavka"). Infekce se může rozšířit na kanálky nadvarlete a i zde způsobit neplodnost.
Kapavka se přenáší prakticky výhradně pohlavním stykem (výjimkou by snad mohl být přenos vlhkou žínkou, společným používáním "robertka" apod.) a patří mezi klasické pohlavní nemoci. Klinicky se kapavka projevuje bolesti v podbřišku, bolestmi při souloži, pálením při močení, krvácením mimo cyklus. Nevzácné jsou celkové příznaky (zvýšená teplota).
Diagnóza vyžaduje průkaz bakterie, který není zcela jednoduchý (běžné mikrobiologické vyšetření gonokoky většinou neprokáže).
Léčba spočívá v užívání antibiotik, možností je celá řada, nejčastěji se používají antibiotika penicilinového typu (amoxycilin) nebo makrolidy (např. roxitromycin). Léčba partnera (resp. všech partnerů) a jeho dalších partnerek je nutností.
Kapavka je uvedena (na rozdíl např. od chlamydiové infekce nebo genitálního herpesu) v zákonu o pohlavních nemocech. To má některé společensky nepříjemné následky. Léčba je povinná a vědomé nakažení dalšího partnera může být postiženo. Léčbu prokázané kapavky zpravidla řídí kožní lékař, který též kontaktuje a vyšetřuje sexuální partnery, jejichž jména musí nemocná žena nahlásit.

Laktobacilóza

31. prosince 2009 v 12:45 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Laktobacilóza je málo známé onemocnění, které se vyskytuje častěji než je diagnostikováno. Jeho význam spočívá především v tom, že příznaky (svědění, pálení, hustý "tvarohovitý" výtok) zcela napodobují "typickou" mykózu (tj. daleko častější zánět způsobený kvasinkami). Neučiní-li se správná diagnóza a použije-li se léků účinných na kvasinky, léčba selhává.
Bakterie rodu Lactobacillus jsou typickou a daleko převládající složkou mikrobního osídlení zdravé pochvy. Zajišťují zde kyselé prostředí, které velmi ztěžuje proniknutí nežádoucích bakterií. Rod Lactobacillus má však mnoho různých druhů a některé z nich, pokud se přemnoží, mohou naopak způsobit problémy. Bohužel, rod Lactobacillus je poměrně záhadná oblast mikrobiologie a není vlastně ani jasné, které druhy se vyskytují ve zdravé pochvě a které mohou způsobit potíže; kromě toho rozlišení jednotlivých druhů je velmi obtížné. Laktobacilózu však způsobují laktobacily, které lze rozlišit od ostatních druhů pod mikroskopiem (tzv. "vláknité laktobacily").
Zjistí-li se lactobacilóza, spočívá léčba v užívání antibiotik (např. amoxycilinu) nebo v provádění výplachů pochvy roztokem jedlé sody (30 - 60 g na litr vody, 2 - 3× týdně, ne častěji). Léčba partnera nutná není.
Příčiny onemocnění a jeho prevence známy nejsou.

Mykóza

31. prosince 2009 v 12:44 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Zánět zevních rodidel a pochvy způsobený kvasinkami je dnes snad nejčastějším důvodem návštěvy gynekologa. Nebylo tomu tak vždy. Předválečné učebnice gynekologie sice toto onemocnění znají, ale pokládají ho za kuriózní záležitost, která se vyskytuje téměř výhradně u některých speciálních skupin žen (diabetičky). Prudký nárůst výskytu od 70. let minulého století (mluví se o pandemii vulvovaginální mykózy) souvisí se změnou stylu oblékání žen. Nic nesvědčí kvasinkám tak dobře, jako nošení džín a punčocháčů (a kalhot vůbec).
Onemocnění způsobuje přemnožení kvasinek rodu Candida (asi 90 % způsobuje Candida albicans, většinu zbývajících případů Candida glabrata, ostatní kvasinky jsou vzácné). Přemnožení, to znamená, že pouhá přítomnost kvasinek nestačí. Ve skutečnosti všichni lidé mají tyto mikroorganismy ve střevě a asi 40 % žen, které jsou zcela bez potíží, má malé množství kvasinek v pochvě. Za určitých okolností (zvýšená vlhkost, zvýšená hladina cukru, těhotenství, léčba antibiotiky, které vyhubí poševní bakterie, stres atd.) se mohou přemnožit a způsobit zánět, který se projevuje nepříjemným svěděním, pálením, zarudnutím zevních rodidel a výtokem (v typických případech buď hustým, "tvarohovitým" nebo naopak řídkým vodnatým - ale i jakýmkoli jiným).

Mykoplazmatické infekce pohlavního ústrojí

31. prosince 2009 v 12:43 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Mykoplazmata jsou velmi malé bakterie (dokonce nejmenší známé bakterie), které žijí uvnitř buněk. V pohlavním ústrojí se vyskytují především dva druhy, Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum.
Vztah mykoplazmat k zánětům pohlavního ústrojí je problematický. Poměrně často se nacházejí i u zdravých žen, ještě častější jsou u žen s různými výtoky, kde však zřejmě nejsou příčinou (např. při anaerobní vaginóze). Zda mohou způsobit zánět dělohy a vejcovodů je problematické.
V těhotenství se někdy dává infekce mykoplazmaty do souvislosti se zvýšeným rizikem předčasného porodu, především však mohou mykoplazmata způsobit infekce nezralého novorozence.
Léčit mykoplazmatickou infekci není příliš obtížné, mykoplazmata jsou dobře citlivá na antibiotika tetracyklinové (např. doxycyclin) nebo makrolidové (např. roxitromycin) řady. Ovšem recidivy jsou časté a vztah mykoplazmat k zánětům pohlavního ústrojí je problematický. Je tedy sporné, zda vůbec po mykoplazmatech (s výjimkou žen ohrožených předčasným porodem) pátrat a zda se je vůbec pokoušet léčit. Význam ureaplazmat pro záněty ženského pohlavního ústrojí je ještě problematičtější.

Zánět Bartholinovy žlázy

31. prosince 2009 v 12:42 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Bartholinova žláza je uložena v zadní třetině velkých stydkých pysků na obou stranách poševního vchodu. Ústí do poševní předsíně a při pohlavním vzrušení vylučuje kapku vazkého sekretu. Je to pozůstatek po pachových žlázách našich zvířecích předků. Když se vývod ucpe, sekret se hromadí ve žláze - vzniká cysta (správně pseudocysta) Bartholinovy žlázy. Když se žláza zanítí, vznikne absces (správně pseudoabsces) Bartholinovy žlázy - žláza je naplněna hnisem, velký stydký pysk je zduřelý, zarudlý a silně bolestivý.
Léčba je chirurgická. Absces se nařízne, aby hnis mohl odtéci. To stačí k vyléčení, ale recidivy jsou bohužel dosti časté. Proto se někdy používá tzv. dvoufázová extirpace. Ta se provádí v nemocnici. Po naříznutí abscesu se do žlázy zavede látka, která žlázu zničí - a pouzdro žlázy se pak vytáhne následující den. Při tomto postupu je recidiv méně, ale vyloučit se bohužel nedají ani zde.
Příčiny zánětu Bartholinovy žlázy nejsou známy a tak není známa ani prevence tohoto nepříjemného onemocnění.

Jsem zpět:-)

26. prosince 2009 v 13:01 | Dabelinka |  O blogu a mně
Ahoj holky stihla jsem si ještě dnes vrátit. Jela jsem s taťkou domů a ségra s mamkou jsou u ještě u babči. Jinak u mě byl celkem Ježíšek bohatý:-) A jak u vás???
No nic jdu rychle odpovědět na dotazy a děkuji těm co poradili za mě zvláště Elle!! DÍKY!!!!

Jak tu (ne)budu o svátkách.......

19. prosince 2009 v 12:09 | Dabelinka |  O blogu a mně
Ahoj holky jak se těšíte na Vánoce??? Taky tak hodně jak já??
Nuže vrátím se k důvodu proč vám tohle píši. Chci vám oznámit, že 23.12,24.12,25.12,a i možná 26.12
tu nebudu tudíž nebudu moci odpovídat na dotazy.
23.12. - Musím s rodiči a ségrou jet na poslední nákupy jak jídlo tak ještě nějaké dárky pro příbuzné takže celý den bude zabitej. Takže se možná ani na počítač nedostanu.
24.12. - To snad mluví za vše. O Vánocích nechci sedět u počítače, ale chci se zkrátka věnovat vánocům!
25.12. - Tradičně totiž odjíždíme objíždět příbuzné a známé takže se vrátíme někdy navečer a navíc přespáváme u babičky takže za ten den nebudu u počítače tuplem.
26.12.- To ještě nevím jak to bude. Uvidím možná se tu objevím, ale taky možná ne. Fakt nevím jak to bude a lhala bych když bych vám řekla najisto.
Nu a další dny tu jistě budu to se nemusíte bát. Doufám, že se na mne nezlobíte a chápete mne, že zkrátka tu těch pár dnů nebudu.
Vy jistě také slavíte Vánoce tak možná pochopíte a ten kdo Vánoce neslaví ať se to snaží pochopit.
Pokud se budete ptát v tu dobu co tu nebudu tak prosím vydržte na odpověď do 27.12. to tu určo budu a odpovím. A nebo pokud někdo jiný bude chtít poradit tak může.
Přeji všem Krásné Vánoce!!!
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti