Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Sterilizace

15. října 2009 v 20:08 | Dabelinka |  Ženská vyšetření
Principem ženské sterilizace je přerušení, podvázání nebo uzavření vejcovodů, aby se spermie nemohly setkat s vajíčkem a oplodnit ho. Ženská sterilizace dříve vyžadovala řez břišní stěnou, týdenní pobyt v nemocnici a následnou pomalou rekonvalescenci. Od šedesátých let se však začala používat metoda zvaná laparoskopie, která z operace činí jen drobný zákrok.
Bývá prováděna v celkové anestezii. Drobným řezem v blízkostí pupku se do břišní dutiny zasune úzká trubice, kterou gynekolog vpustí do břišní dutiny neškodný plyn. Ten odtlačí střeva z operačního pole. Stejným otvorem se do břišní dutiny zavede tubus laparoskopu, pomocí jehož optického zařízení lze vidět dělohu a vejcovody. Druhým drobným řezem v blízkostí hranice pubického ochlupení se zavede mikrochirurgický nástroj, kterým se přeruší vejcovody. Vše trvá asi 15 minut a pacientka se brzo vrací do normálního života.
Je ženská sterilizace jako antikoncepční metoda přijatelnou alternativou vasektomie? Ne. Od nástupu laparoskopie je sice ženská sterilizace daleko méně nebezpečná než dříve, nicméně vasektomie je operace daleko jednodušší, a měla by jí být jako antikoncepční metodě dána přednost, pokud neexistují zdravotní důvody pro jiné řešení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti