Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Slovníček porozumění pojmů

4. dubna 2009 v 16:17 | Dabelinka |  Slovníček
Velké stydké pysky, Labia majora, Labia pudendi:
Součást zevních rodidel ženy (vulvy). Párové kožní řasy zevně pokryté chloupky, uvnitř kůží podobnou sliznici. Vpředu přecházejí do stydkého pahorku (mons pubis), vzadu do hráze (perineum), mezi nimi je stydká štěrbina (rima pudendi), v ní pak malé stydké pysky.Malé stydké pysky, Labia minora, Labia pudendi:
kryté tenkou kůží podobnou sliznici a bohatou mazovými žlázkami, která u panny (virgo) přechází do panenské blány (hymen). Mezi malými pysky leží vpředu klitoris, za ním ústí močové trubice a ještě dále vchod do pochvy. Prostor uvnitř malých pysků se označuje jako poševní předsíň (vestibulum vaginae). Malé stydké pysky jsou velni citlivé na dotyk.

Klitoris, Poštěváček:
Malý lehce topořivý ženský orgán v horní části zevních rodidel (vulva). Delší stimulací klitorisu dochází k orgasmu. Jeho stimulace je často vhodným úvodem k orgasmu vaginálnímu.

Uretra, Urethra, Ourethra:
Močová trubice, součást močového ústrojí, resp. močových cest. Vede moč z močového měchýře ven z těla.

Ohanbí ženy, Stydký pahorek, Mons pubis, Venušin pahrbek:
Trojhranná vyvýšenina nad stydkou sponou u ženy. Je pokračováním stydkých pysků (labia majora) a je tvořen tuhým tukovým polštářem. U pohlavně dospělé ženy je pokryt ochlupením (pubickým ochlupením), jehož ostrá vodorovná horní hranice patří k druhotným pohlavním znakům ženy. Starší český název je hrma.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máš už menstruaci?

Ano mám 61.5% (67)
jen výtoky 23.9% (26)
zatím ne 14.7% (16)

Komentáře

1 Petr | E-mail | 15. května 2011 v 16:12

Ahoj....rozumko......jsem ženatý a zamilovaný do jiné ženy.....poraď....mám se oběsit???Petr

2 Dabelinka | Web | 22. srpna 2011 v 13:16

Petr: proč by ses věšel? To není důvod, nic není důvod k tomu, aby ses věšel. Dá se to vyřešit simtě. V tvé situaci je dobré vědět zda chceš být se svou manželkou anebo s tou ženou, kterou miluješ. Aby ses třeba neukvapil a nezůstal nakonec sám dobře si promysli s jakou ženou chceš být. Napsal jsi toho celkem málo takže nemohu vědět v jaké konkrétní situaci jsi, jestli třeba máš děti protože těch se to také týká.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti