Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Vaginální infekce

30. prosince 2008 v 12:53 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Vaginální infekci způsobuje oslabení imunity.

U vaginálních infekcí je důležitá prevence a omezení rizikových faktorů. Prevence onemocnění vaginální infekcí spočívá ve vyřazení faktorů, které narušují přirozené poševní prostředí.
Klíčem k úspěšné léčbě vaginálních infekcí je obnova a udržení přirozeného obranného prostředí pochvy. Vaginální infekce - nepříjemné tajemství, které lze snadno léčit. Pochva ženy má přirozené ochranné prostředí. Ke vzniku vaginálních infekcí vede oslabení imunity a nerovnováha přítomných bakterií. Nejčastější vaginální infekce jsou vaginální mykóza a bakteriální vaginóza.
Vaginální mykóza patří mezi nejčastější ženské vaginální infekce. Mezi příznaky vaginální mykózy patří svědění, bílý tvarohovitý výtok a pálení při močení. Dále otok rodidel, zarudnutí pochvy a bolest při pohlavním styku. Může v těle přežívat i několik let bez příznaků a pak se projevit.
Bakteriální vaginózy se projevuje šedavým, zapáchajícím výtokem. Touto infekcí jsou ohroženy zejména ženy, které střídají sexuální partnery, ale i sexuálně náruživé ženy. U této vaginální infekce je důležitá okamžitá léčba, která zabrání komplikacím jako jsou záněty nebo neplodnost.
Lékaři doporučují používání kondomu jako ochranu před vaginálními infekcemi. Na léčbu vaginálních infekcí je dnes k dispozici velké množství místních i celkových - tabletových - preparátů. Všechny mají vysokou účinnost. K ústupu příznaků a zničení kvasinek dochází během 3 až 7 dnů. Po vyléčení je nutné se soustředit na prevenci a omezení rizikových faktorů.

Hormonální aktikoncepce zvyšuje riziko vaginální infekce

Mezi rizikové faktory, které podporují vznik vaginálních infekcí patří používání hormonální antikoncepce, těhotenství a léčba antibiotiky. Dále chlorovaná voda v bazénech, onemocnění sexuálního partnera a cukrovka. Nelze zapomenout ani přejídání a nadměrnou konzumaci cukrů, nevzdušné prádlo nebo poruchu imunity.
Opravdu na to dejte pozor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blog-Portale | Web | 1. ledna 2009 v 15:26

Ahoj, už sem přidal tvůj odkaz na portál i do vyhledávače :o)

2 KájinQa-C.C | Web | 6. ledna 2009 v 19:13

Achojíík..koukni na náš club.. klidně se přihlaš to už nechám na tobě ..doufám že se ti bude líbit..PS: kláásný blogísek..♥♥

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě
Výuka výkladů karet a budoucnosti