Pokud dlouho neodpovídám na tvůj dotaz přečti si tento článek.

Prosinec 2008

Vaginální infekce

30. prosince 2008 v 12:53 | Dabelinka |  Pohlavní nemoci
Vaginální infekci způsobuje oslabení imunity.

U vaginálních infekcí je důležitá prevence a omezení rizikových faktorů. Prevence onemocnění vaginální infekcí spočívá ve vyřazení faktorů, které narušují přirozené poševní prostředí.
Klíčem k úspěšné léčbě vaginálních infekcí je obnova a udržení přirozeného obranného prostředí pochvy. Vaginální infekce - nepříjemné tajemství, které lze snadno léčit. Pochva ženy má přirozené ochranné prostředí. Ke vzniku vaginálních infekcí vede oslabení imunity a nerovnováha přítomných bakterií. Nejčastější vaginální infekce jsou vaginální mykóza a bakteriální vaginóza.
Vaginální mykóza patří mezi nejčastější ženské vaginální infekce. Mezi příznaky vaginální mykózy patří svědění, bílý tvarohovitý výtok a pálení při močení. Dále otok rodidel, zarudnutí pochvy a bolest při pohlavním styku. Může v těle přežívat i několik let bez příznaků a pak se projevit.
Bakteriální vaginózy se projevuje šedavým, zapáchajícím výtokem. Touto infekcí jsou ohroženy zejména ženy, které střídají sexuální partnery, ale i sexuálně náruživé ženy. U této vaginální infekce je důležitá okamžitá léčba, která zabrání komplikacím jako jsou záněty nebo neplodnost.
Lékaři doporučují používání kondomu jako ochranu před vaginálními infekcemi. Na léčbu vaginálních infekcí je dnes k dispozici velké množství místních i celkových - tabletových - preparátů. Všechny mají vysokou účinnost. K ústupu příznaků a zničení kvasinek dochází během 3 až 7 dnů. Po vyléčení je nutné se soustředit na prevenci a omezení rizikových faktorů.

Hormonální aktikoncepce zvyšuje riziko vaginální infekce

Mezi rizikové faktory, které podporují vznik vaginálních infekcí patří používání hormonální antikoncepce, těhotenství a léčba antibiotiky. Dále chlorovaná voda v bazénech, onemocnění sexuálního partnera a cukrovka. Nelze zapomenout ani přejídání a nadměrnou konzumaci cukrů, nevzdušné prádlo nebo poruchu imunity.
Opravdu na to dejte pozor.

Stránky o dospívání a menstruaci

30. prosince 2008 v 12:17 | Dabelinka |  Odkazy na jiné stránky
První tu mám stránky obtampony.cz. Sránky jsou hodně o tampónech OB a také o menstruaci a dospívání.

Druhá stránka je hlavně o sexu sexus.cz. Ale najde se tam také věci pro dívky prostě i pro kluky.

Třetí stránka kotex.cz je převážně o tampónech kotex. Je tam toho docela dosti takže stojí za podívání.

Čtvrtá stránka je přímo o menstruaci Menstruace - name.

Páta stránka je stránka hlavně o antikoncepci i sexu a i menstruaci Hormonální antikoncepce.cz

Šestá stránka je všeobecně k antikoncepci a o ženách Antikoncepce.cz

Sedmá stránka je vyloženě o vložkách Bella www.bella-cz.cz

Osmá stránka je o ženách a hlavně je to gynekologický server GYN.cz

Devátá stránka je o ženských zánětech a podobných problémech týkající se i pohlavních nemocí.
Je to výborná stránka doporučuju si tam vše přečíst!! www.zenskazanety.cz

Desátá stránka o menstruačních potřebách kalisek.cz

Jedenáctá stránka je všeobecně o menstruaci www.mesicky.cz/.


Třináctá stránka http://zenyzenam.cz/

Ukázka menstruačního kalendáře

29. prosince 2008 v 18:44 | Dabelinka |  Menstruační kalendář
No je to trocha nečitelné, ale doufám, že něco rozluštíte. Je to ukázka jak by se měl správně vyplňovat. Byla to nejlepší fotka, kterou jsem vyfotila takže jsem za ní ráda.
do Poznámek si zaznamenávej výtok (V) bolest (B). Můžeš klidně mít i výtok při menstruaci tak si to tam klidně zaznamenej.
P.S: Tento kalendář je jen předtištěná ukázka. Není to můj cyklus byla tam natištěná ukázka jak vyplňovat a tu tady máte.

Psychické dospívání

28. prosince 2008 v 17:41 | Dabelinka |  Dospívání a menstruace
Neviditelné znaky dospívání

Dospívání je neopakovatelná vzrušující část života. Budoucnost je plná příležitostí a výzev. Dospívající dívky a chlapci mají problémy sami se sebou a i s okolním světem. Většinou jim připadá, že jim nikdo nerozumí. Chtějí získat své vlastní zkušensti. Často si nenechají poradit od dospělé osoby a dělají to po svém (obvykle složitém způsobu). Není snadné opustit dětsví, zvláště když dospělí nejsou připraveni na jejich nezávislost. Obvykle to vede k hádkám s rodiči. Rodiče i dospívající musí hledat nové cesty, jak spolu hezky vycházet a jak si porozumět aniž by vznikla hádka. Mění se způsob života, jejich přístup k životu a také vzájemný vztah. Změna chování je přirozená: někteří se snaží býti dospělými, schází se častěji s kamarády, odpoutávají se od domova, většinou bývají otrávení z rodiného oběda, raději jsou se svými vrstevníky ať jsou kdekoliv - toto chování je přirozené u každého dospívajícího člověka a je jich mnohem více.

Lubrikační gel

5. prosince 2008 v 19:23 | Dabelinka |  Výrobky vložky, tampony, intimky
Používá se při suchosti poševní sliznice. Pokud je pochva málo zvlhčená je vhodné použít některý lubrikační gel. Lubrikační gel se také může použít nejen při sexu, ale když ti třeba nejde zavést tampón. Stačí malé množství gelu na tampon a měl by vklouznout jako myška do dirky:-D Lubrikačním gelem se naučíš zavádět tampón nikoliv gel používat při každém zavádění.

Potrat, interrupce

5. prosince 2008 v 19:16 | Dabelinka |  Interupce a těhotenství
Může se stát, že při vší opatrnosti přijde žena, či dívka do jiného stavu a z toho, či onoho důvodu se ještě nechce, či nemůže, stát matkou a rozhodne se proto pro umělé přerušení těhotenství, neboli interrupci.
Důvody bývají různé. Na rozdíl od minulosti, kdy se jednalo spíše o mladé začínající dívky, je dnes, díky široce rozšířené antikoncepci, typickou žadatelkou o interrupci žena se dvěma, či třemi dětmi na mateřské dovolené. Co tedy konkrétně dělat, když se rozhodnete k přerušení těhotenství?


Interrupce - jak na to?


Především je nutno o interrupci požádat u svého ošetřujícího gynekologa. Pokud jste tedy ještě nikdy na gynekologii nebyla, vězte, že registrace probíhá prakticky stejně, jako u obvodního lékaře nebo u zubaře. Gynekologa je možno naslepo nahmátnout v telefonním seznamu, může vám ho doporučit někdo známý nebo přímo obvodní lékař a pak tam zbývá jenom zajít a přihlásit se. Gynekolog se zeptá na základní osobní údaje, eventuelně rovnou provede vstupní prohlídku. Bude se ptát na poslední menstruaci, výtoky a tak podobně. Zeptá se i na to, jestli jste v posledním půlroce neměla interrupci. Nikde se to neověřuje, takže to jde zamlčet, ale podle zákona by se neměla v kratším intervalu provádět. Pokud je vám do patnácti let, tak při sepisování žádosti počítejte s tím, že lékař je povinen hlásit podezření z pohlavního zneužívání. Pokud by byl na vině kamarád, kterému ještě nebylo patnáct nebo by to byl na sebe ochoten vzít, kvalifikuje se to jako dětské hrátky, jinak musí pachatel počítat s trestním stíháním. Do šestnácti let je navíc třeba k interrupci souhlas rodičů. Od šestnácti si už o přerušení těhotenství můžete rozhodnout sama, ale pokud vám není alespoň osmnáct, zákon ukládá povinnost po provedeném výkonu informovat rodiče, nikdo ale v tomto období nemá právo vyžadovat jejich souhlas předem, i když se to v některých nemocnicích neví. Na druhé straně, vzhledem k tomu, že není přesně jasné, jestli provedený výkon má hlásit ošetřující gynekolog nebo nemocnice, je i v závislosti na místních zvycích, určitá šance, že to nakonec nenahlásí nikdo, ovšem počítat se s tím moc nedá, každopádně vaše povinnost to není. Pokud je vám víc jak osmnáct, není už do toho nikomu nic a to včetně otce, ať je k vám v jakémkoli rodinném poměru. Jestli vás při čtení těchto řádků napadlo vše zařídit na jméno a zdravotní pojištění starší kamarádky vězte, že sice teoreticky to možné je, ale lékaři se ve své praxi setkávají s lidmi a pokud nejste dobrá herečka, dokážou poznat, že něco tajíte. Navíc byste riskovala vy i ochotná kamarádka obvinění z podvodu.


Interrupce - podmínky pro zákrok


Po sepsání žádosti vás gynekolog pošle k praktickému lékaři nebo k internistovi k předoperačnímu vyšetření. Jsou však i místa, kde se toto vyšetření nepožaduje. Potom je potřeba si domluvit v nemocnici termín zákroku. Zároveň tady zřejmě dostanete složenku k zaplacení celého výkonu. Ceny se liší v závislosti na nemocnici a délce těhotenství. Musíte počítat s cenou mezi 1500,- a 4000,-, dvě až tři stovky může stát i výše uvedené předoperační vyšetření. Do šestého týdne se provádí takzvaná miniinterrupce (odsátí děložní sliznice), která je šetrnější a pohybuje se spíše u té dolní hranice, mezi šestý a dvanáctým týdnem se provádí klasická kyretáž a je spíše potřeba počítat s horní hranicí. Obecně na interrupci čím dříve, tím lépe, zdravotně i cenově. Po dvanáctém týdnu je přerušení těhotenství zákonem povoleno jen ze zdravotních důvodů. Jsou známy případy, kdy pacientka po dvanáctém týdnu opakovaně tvrdila, že pokud jí zákrok nebude povolen, spáchá sebevraždu a indikace nakonec byla z psychiatrických důvodů. Ovšem záznam z psychiatrie by vám nemusel zrovna prospět například při žádosti o zbrojní průkaz nebo u některých náročnějších zaměstnání, kde je vyžadována zdravotní a psychická způsobilost.


Vlastní interrupce


Na zákrok je potřeba přijít zpravidla ráno a hlavně nalačno. Zákon sice ukládá interrupce provádět v mírném omámení, ale v praxi je zpravidla používána celková anestézie, takže všechno zaspíte. Dospíte na dospávacím pokoji a večer můžete obvykle domů. Dostanete neschopenku nebo omluvenku do školy, ale co se dělo konkrétně, do toho zaměstnavateli, ani panu učiteli nic není.


Po interrupci :


Po interrupci je potřeba z hygienických důvodů se vyhnout sexu (pokud to opravdu nejde jinak tak alespoň použít prezervativ), koupání a podobně a to alespoň na 6 týdnů bez ohledu zda šlo o miniinterrupci nebo interrupci klasickou. Správně provedená interrupce je celkem jednoduchý zákrok bez komplikací. Většina problémů, kterými se dnes moralisté snaží strašit vzniká právě ze zánětů při nedodržení výše uvedených pravidel. Vlézt při menstruaci do rybníka a ještě bez tampónu je pro případné další těhotenství nebezpečnější, než dobře provedená interrupce
CZIN.eu
ONCZ.NET

katalog odkazů, firem a PR článků
Pozri.cz - vyhledávač
Katalog web stránek Webatlas.cz
SL- stránky o duchovnu a šťastném životě

Výuka výkladů karet a budoucnosti